Skocz do zawartości

Wymiana radia na android


eclipse10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wynieniłrm u siebie w 528i 98r touring radio business CD na android i nie wiem od czego jest druga wtyczka taka jakby antenowa ktora wchodziła w oryginalne radio ?

Jedna wtyczka jest standardowa gruby kabel antenowy a druga cienka( opis na starym radiu był ANT) 

Czy to jest jakis wzmacniacz ? Radio słabo odbiera mi między zabudowaniami, na oryginalnym nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 21:37, TomaszM napisał(a):

Tak na marginesie..

Zobacz czy radio odbiera sygnał stereo..., ja miałem do czynienia z dwoma chińczykami i niestety było tylko mono..., i nic nie dało się z tym zrobić. 

A jak sprawdzić czy odbiera ten sygnał ? 

 

W dniu 14.06.2023 o 20:31, piotr520 napisał(a):

Jest to wyjście na wzmacniacz anteny, nowe radio też powinno mieć takie wyjście, trzeba to podłączyć.

U mnie takowej wtyczki raczej nie ma jest coś innego wkręcane zdjęcia załączę tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eclipse10 napisał(a):

A jak sprawdzić czy odbiera ten sygnał ? 

Jeśli jest mono to powinieneś słyszeć "płaski" dźwięk monofoniczny, pozbawiony dynamiki, jednakowy z prawej i lewej strony a dodatkowo jest symbol sygnału stereo na wyświetlaczu, który powinien być podświetlony gdy audycja jest stereo, czyli zawsze... Wygląda jak połowa znaczka Audi, czyli dwa zachodzące na siebie okręgi:) Czasem jest też symbol "ST".

Edytowane przez TomaszM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomaszM napisał(a):

Jeśli jest mono to powinieneś słyszeć "płaski" dźwięk monofoniczny, pozbawiony dynamiki, jednakowy z prawej i lewej strony a dodatkowo jest symbol sygnału stereo na wyświetlaczu, który powinien być podświetlony gdy audycja jest stereo, czyli zawsze... Wygląda jak połowa znaczka Audi, czyli dwa zachodzące na siebie okręgi:) Czasem jest też symbol "ST".

Też własnie to radio gra plastikowo i wydaje mi się że jest mono... więc zakup nie trafiony myślałem że będzie choc trochę lepiej grało od oryginalnego radia 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.06.2023 o 10:22, TomaszM napisał(a):

Ja też tak myślałem i niestety..., wiesz oryginalne radia e39 to jednak markowe urządzenia dobrych firm z tamtych lat a chińczyk, sam wiesz...

W tym aucie nagłośnienie to trudny temat.

No nic trtzeba bedzie narazie nacieszyć sie tym a w przyszłości pomyślę nad czymś lepszym, orientujesz się czy DSP oryginalne gra faktycznie lepiej i czy można do niego dołożyć np aux ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.