Skocz do zawartości

M550i LCI - Niska ochrona przedniej szyby przed UV


Adzio202

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Po dwóch latach użytkowania G30 M550 LCI postanowiłem coś zrobić ze słabą ochroną przed promieniami słonecznymi. Przednia szyba praktycznie ich nie odbija (mam porównanie do superba gdzie takiego problemu nie miałem). W gorące i słoneczne dni jazda jest bardzo uciążliwa. Klima działa prawidłowo, w samochodzie jest chłodno, ale te gorące promienie które padają na twarz lub ręce bardzo mnie denerwują.  Widziałem w konfiguratorze dla 8, że jest opcja dokupienia Atermicznej szyby przedniej więc BMW chyba potrafi je produkować.  

Zastanawiam się, czy ktoś słyszał o jakimś retroficie do G30 takiej szyby atermicznej? Albo chociaż ktoś ma doświadczenia z foliami anty UV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.06.2023 o 22:10, luk_byd napisał(a):

Tzn wystarczy wymienić szybę na atermiczną. Po prostu.

PS: BMW nie produkuje szyb.

No właśnie nie wystarczy, bo nie ma oryginalnych szyb tzw. solarów, a te oryginalne są wyjątkowo słabe, do tych z grupy VAG nie mają podejścia.  Wcześniej miałem superba z podwojnymi szybami, atermiczne i było o niebo lepiej. Z resztą wystarczy spojrzeć na szyby samochodowe w okularach przeciwsłonecznych z polaryzacją i od razu widać jakie auta mają porządne szyby atermiczne i BMW ma je tylko do 7 i x5 😕

Czy ktoś próbował zamienników, bo widziałem na allegro oferty, ale przednia szyba za 900zł nie brzmi przekonująco...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na bank BMW oferuje takie szyby nie tylko do 7 czy X5, bo np. serię 8 też można takie szyby wyposażyć. Zdumiony jestem, że za odpowiednią dopłatą nie mogli zrobić takich szyb do wszystkich modeli.

Studia detailingowe oferują już odpowiednie folie ochronne do szyb czołowych. Może w tym kierunku sprawdzić skoro na rynku samych szyb taka bieda z nędzą? Przecież folie PPF klejone na karoserię chronią m.in. przed UVA/UVB, więc może i na szybie czołowej byłby to krok w dobrą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2023 o 17:42, s0nar napisał(a):

Na bank BMW oferuje takie szyby nie tylko do 7 czy X5, bo np. serię 8 też można takie szyby wyposażyć. Zdumiony jestem, że za odpowiednią dopłatą nie mogli zrobić takich szyb do wszystkich modeli.

Studia detailingowe oferują już odpowiednie folie ochronne do szyb czołowych. Może w tym kierunku sprawdzić skoro na rynku samych szyb taka bieda z nędzą? Przecież folie PPF klejone na karoserię chronią m.in. przed UVA/UVB, więc może i na szybie czołowej byłby to krok w dobrą stronę.

Można, ale nie do 5 😕 nawet do 3 można zamówić podwójne szyby. Obgadałem temat z dwoma firmami specjalizującymi się w szybach na Motor show i obie nie miały nic w katalogu (przynajmniej wśród orginałów.

Rozmawiałem też z firmami od folii i nie ma nic co by nie generowało utraty atestu na szyby..

 

Tylko takie coś znalazłem ale to tylko na kamyki..

https://www.warsfoll.com.pl/2018/06/28/clearplex-jedyne-takie-na-rynku-folie-do-ochrony-przedniej-szyby/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, luk_byd napisał(a):

Przecież nawet jest kod w wyposażeniu:

S358    Climate Comfort Windscreen

Mozliwe, ze pewnie nawet taka mam, ale ona nic nie daje, 😞 poza przyciemnieniem 30%. Poza tym pytałem się u dealera, jest jeden rodzaj szyby do 5.

Edytowane przez Jedrula84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7 godzin temu, luk_byd napisał(a):

Przecież nawet jest kod w wyposażeniu:

S358    Climate Comfort Windscreen

Hmm, a widziałeś taki kod w jakimkolwiek spisie wyposażenia serii 5? Bo u mnie tego nie ma ani w obecnej ani w poprzedniej Piątce, a gdyby wyposażenie było dostępne to bym brał. Nawet jak w styczniu przed zakupem G30 LCI robiłem porównanie z serią 8 to na korzyść serii 8 przypadało właśnie to, że tam można było zamówić lepszą szybę. W konfiguratorze serii 5 tego wyposażenia nie było ani w przedlifcie ani w polifcie. Ogólnie ciekawy temat, bo może mnie ta oryginalna szyba bardzo nie boli, ale gdybym kiedyś musiał ją wymienić to może też bym się skusił na jakąś lepszą termicznie/akustycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, sam mam dosc mocno wypiaskowana przednia szybe i myslalem zeby zmienic, ale tak bez faktycznych uszkodzen to troche fanaberia. Jakby jednak taka porzadna atermiczna byla dostepna to juz ma wiekszy sens. 

Mam kolo siebie polecana firme szybex, wyslalem do nich zapytanie, co mozna wykombinowac w tym temacie. Jak sie odezwa to dam tutaj znac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5 godzin temu, s0nar napisał(a):

Hmm, a widziałeś taki kod w jakimkolwiek spisie wyposażenia serii 5? Bo u mnie tego nie ma ani w obecnej ani w poprzedniej Piątce, a gdyby wyposażenie było dostępne to bym brał. Nawet jak w styczniu przed zakupem G30 LCI robiłem porównanie z serią 8 to na korzyść serii 8 przypadało właśnie to, że tam można było zamówić lepszą szybę. W konfiguratorze serii 5 tego wyposażenia nie było ani w przedlifcie ani w polifcie. Ogólnie ciekawy temat, bo może mnie ta oryginalna szyba bardzo nie boli, ale gdybym kiedyś musiał ją wymienić to może też bym się skusił na jakąś lepszą termicznie/akustycznie.

Miałem w G30 ale nie było to LCI

Miałem też w jednej z F11 525d - ale to nie o tym tutaj mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kiedyś takie szyby były nawet w E46 teraz zostały tylko chyba w 7er. 5er nie ma X5 też nie ma i słońce bardzo grzeje. 

https://www.auto-hit.eu/

Zobacz tutaj moze taka folia się sprawdzi. Sam mam ochotę spróbować taką najlżejszą wersję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, --maly-- napisał(a):

Kiedyś takie szyby były nawet w E46 teraz zostały tylko chyba w 7er. 5er nie ma X5 też nie ma i słońce bardzo grzeje. 

https://www.auto-hit.eu/

Zobacz tutaj moze taka folia się sprawdzi. Sam mam ochotę spróbować taką najlżejszą wersję. 

Za taka folie mogą zabrać dowód niestety, maksymalne parametry ma już seryjna szyba, ona po prostu jest słaba, ale ma juz przyciemnienie 30%.

Edytowane przez Jedrula84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
8 godzin temu, Jedrula84 napisał(a):

Za taka folie mogą zabrać dowód niestety, maksymalne parametry ma już seryjna szyba, ona po prostu jest słaba, ale ma juz przyciemnienie 30%.

Popatrz ich filmy na instagramie. Mają urządzenia i mierzą. Najsłabsze folie mieszczą się w przepisach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, --maly-- napisał(a):

Popatrz ich filmy na instagramie. Mają urządzenia i mierzą. Najsłabsze folie mieszczą się w przepisach. 

Folia sama w sobie mieści sie w przepisach, ale maksymalne przyciemnienie jest juz w fabrycznych szybach - czyli 30%, jak dodasz 30% od tej firmy to wyjdzie, że przekraczasz te 30%, bo przyciemniasz już przyciemnione szyby.

Koleś to dobrze tłumaczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ile razy można to samo tłumaczyć.

Zobacz filmy o których mówię oni sprawdzają PO MONTAŻU urządzeniem do mierzenia przepuszczalności światła dokładnie takim jak ma policja. W najsłabszych wariantach folia spelnia normę. 70% przepuszczaności mają szyby boczne w przednich drzwiach. Przednia musi mieć min 75%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, --maly-- napisał(a):

Ile razy można to samo tłumaczyć.

Zobacz filmy o których mówię oni sprawdzają PO MONTAŻU urządzeniem do mierzenia przepuszczalności światła dokładnie takim jak ma policja. W najsłabszych wariantach folia spelnia normę. 70% przepuszczaności mają szyby boczne w przednich drzwiach. Przednia musi mieć min 75%. 

Ja to rozumiem, ale na mojej szybie jest napisane 30% przyciemnienia, wiec jak dołożę do tego 10% to już przekroczy dopuszczalne 70% tak czy siak niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, --maly-- napisał(a):

Przednia nie ma 30% bo nie może mieć.

Ta folia nie jest folią przyciemniającą bez problemu zmieści się w normie. 

No cos takiego mam, piszą min transparency 70%, niby atermiczna, ale nic nie daje.

https://szyby24.pl/pl/g30g31-2017-/21908-bmw-5-g30-g31-2017-kamerasensorhud-oem-2000010253333.html

Zadzwonię do tej firmy i się spytam, ale jak rozmawiałem z firmami z Warszawy to mówili, że albo nie robią albo, że efekt będzie, ale mogę stracić dowód, stąd mój sceptycyzm, co do propozycji tej firmy, to nie widziałem tam folii o większej przepuszczalności niż 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.