Skocz do zawartości

zmiana 21 lato Pirelli P Zero Run Flat na miękkie bez RF


flint

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Czy to sa opony w rozmiarze BMW? Pytam, bo wlasnie zamowilem 50e na 21 cali i wiele osob odradza 21 cali ze wzgledu na maly wybor opon. Po pierwsze, ja przechodze na non run flat przy pierwszej wymianie opon a po drugi wydaje mi sie, ze troche inny rozmiar o zblizonym obwodzie powinnien byc OK. Szukam potwierdzenia moich dywagacji.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gwarancja na co leci?

 

Nie możesz założyć innego rozmiaru opon niż deklaruje producent, bo gwarancja leci.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No jasne... w takie bajki przestałem wierzyć jakiś czas temu.


Poczekam na inne wypowiedzi.


 

Na wszystko? Cały układ napędowy, pod wszystko mogą to podpiąć.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bajki. xDrive jest bardzo czuły na rozmiary opon, na ich zużycie itp.

Mam teraz problem z xDrive i pierwsze co sprawdzili to opony czy jest homologacja i dobre rozmiary, inaczej podziękowaliby za gwarancyjną naprawę xdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to sa opony w rozmiarze BMW? Pytam, bo wlasnie zamowilem 50e na 21 cali i wiele osob odradza 21 cali ze wzgledu na maly wybor opon. Po pierwsze, ja przechodze na non run flat przy pierwszej wymianie opon a po drugi wydaje mi sie, ze troche inny rozmiar o zblizonym obwodzie powinnien byc OK. Szukam potwierdzenia moich dywagacji.
tak, 21 zgodnie z rozmiarem BMW na lato, ale bez Run Flat. Jeśli chcesz mieć utrzymaną gwarancję opony musza mieć homologacje BMW

f32567fe1fade11emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ludzie, inny rozmiar opon niż na pierwszy montaż ale przy zachowaniu obwodów pomiędzy osiami nic nie zepsuje. Inni robią to od dawna. Nie wiem z czego wynika takie bajdurzenie.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Acha, inny rozmiar opon nic nie zepsuje, ale BMW powie, że ma focha i nie uznaje gwarancji. Tak to nie działa. Ale ok, nie mam więcej pytań:)

 

No zaraz zaraz, czy ktoś coś mówił, ze zepsuje?

Nie zepsuje, ale gwarancja uznana nie będzie, proste. Twoje auto chcesz to rób po swojemu.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, inny rozmiar opon nic nie zepsuje, ale BMW powie, że ma focha i nie uznaje gwarancji. Tak to nie działa. Ale ok, nie mam więcej pytań:)

 

No zaraz zaraz, czy ktoś coś mówił, ze zepsuje?

Nie zepsuje, ale gwarancja uznana nie będzie, proste. Twoje auto chcesz to rób po swojemu.

 

Serio nie wiem czego Ty nie rozumiesz? Producent określa jaki masz mieć rozmiar opon jeśli chodzi o gwarancję i to jest jego decyzja. Taka sama zasada obowiązuje jeśli chodzi o przeglądy. Nie chcesz wierzyć to możesz sobie nawet 205/55/16 założyć, Twoja indywidualna sprawa. Nawet przy wypadku ubezpieczyciel odmówi Ci wypłaty odszkodowania jak będziesz miał rozmiar opon niezgodny z zaleceniami producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety nie masz pojecia o czym mowisz. Oczywiscie, diler albo ubezpieczyciel zawsze moze sie do czegos przyczepic. Najwazniejsze jest co jest zapisane w umowie (np. gwarancji, umowie ubezpieczenia, itp.). Prosze pokaz mi zapis w gwarancji BMW, ktory stwierdza, ze mozesz uzywac tylko rozmiarow opon, ktore masz na pierwszy montaz? Sam uzywasz slowa klucza - producent "zaleca" - to nie znaczy producent wymaga.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz pojecia o czym mowisz. Oczywiscie, diler albo ubezpieczyciel zawsze moze sie do czegos przyczepic. Najwazniejsze jest co jest zapisane w umowie (np. gwarancji, umowie ubezpieczenia, itp.). Prosze pokaz mi zapis w gwarancji BMW, ktory stwierdza, ze mozesz uzywac tylko rozmiarow opon, ktore masz na pierwszy montaz? Sam uzywasz slowa klucza - producent "zaleca" - to nie znaczy producent wymaga.

 

Ale rób jak chcesz, przecież to jest Twoja sprawa więc skoro wiesz najlepiej po co zadajesz pytania. Zakładaj opony jakie chcesz, BMW uwali Ci gwarancję, ciągaj się potem latami po sądach, życzę powodzenia (akurat jeśli o to chodzi jestem ekspertem i żyje z takich co uważają że wiedza lepiej :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje pytanie na poczatku konwersacji wynikalo z faktu, iz chcialem sie dowiedziec czy ktos inny uzywa juz innego rozmiaru opon i ktore modele ludzie polecaja, itp. Rozmowa skrecila na dywagacje czy mozna uzywac innych opon niz na pierwszy montaz czy nie. Odpowiedz dla mnie jest oczywista, ze tak. Nie o to pytalem. Wlasnie sprawdzilem - nawet w G30 na liscie opon do wybrania w menu jest opcja custom. Czyli BMW samo dopocza mozliwosc zakladania innych opon niz wymienia z rozmiaru w menu. Oczywiscie opony musza miec zblizone obwody pomiedzy osiami.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jasne, I sa tez wymienione w menu idrive + jest opcja custom.


Dziwna uwaga.

 

W homologacji auta są wpisane homologowane rozmiary kół dla danego modelu.

Dziwna ta dyskusja :roll:

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilem - nawet w G30 na liscie opon do wybrania w menu jest opcja custom. Czyli BMW samo dopocza mozliwosc zakladania innych opon niz wymienia z rozmiaru w menu. Oczywiscie opony musza miec zblizone obwody pomiedzy osiami.

 

Oczywiście że dopuszcza - w autach bez x-drive. Jak masz x-drive to przy mieszanym musi być homologacja - gwiazdka na oponie, co wyjaśnił Ci kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Twoja teoria jest błędna. Mam 530e xdrive with opcją wprowadzenia "custom" tire.

 

Wlasnie sprawdzilem - nawet w G30 na liscie opon do wybrania w menu jest opcja custom. Czyli BMW samo dopocza mozliwosc zakladania innych opon niz wymienia z rozmiaru w menu. Oczywiscie opony musza miec zblizone obwody pomiedzy osiami.

 

Oczywiście że dopuszcza - w autach bez x-drive. Jak masz x-drive to przy mieszanym musi być homologacja - gwiazdka na oponie, co wyjaśnił Ci kolega wyżej.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.