Skocz do zawartości

E39 M52 2.0 11.98r. wentylator klimatyzacji 3 pin nie działa


sqnix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.temat wałkowany setki razy tak wiem,,lecz przeczytalem wszystko i stoje w miejscu. Napiecie 12-13V jest na wtyczce do wentylatora, czy jest sygnał prostokątny (cieniutki kabelek) nie wiem,, ktos wie jak to sprawdzic zwykłym multimetrem? jest taka opcja? Bezpiecznik od wentylatora (taki duzy) pod schowkiem ok inaczej by nie bylo napięcia na wtyczce. Kompresor załacza się po właczeniu klimy , wentylator ani drgnie Byłem przekonany ze to wina wentylatora (błedy w inpie , bład 125 not start activation electric fun i w inscie jest podobny) lecz wczoraj podlaczylem taki sam wentylator (podobniez sprawny) i rowniez nie ruszył :mad2: . Teraz nie wiem czy ten niby sprawny uzywany moze tez był uszkodzony?! Chciałem kupic nowy zamiennik ale nie wiem czy jest sens,kupie podlacze nowy i dalej bedzie nic...Jesli ktos ma jakies pomysly z góry dzieki. Sprawdzalem rowniez czujnik cisnienia, po odlaczeniu go kompresor wogole nie startuje,wentylator ani drgnie.


z inpy

125 avtivate electric fun

Error frequency : 1

Logistic counter: 40

Engine speed 960.00 1/min

load 174.31 mg/Hub

temperature cooling water 36.00 Grad C

Battery Voltage 13.06 V

appear before (rel.) 39.80 h

elektrischer Fehler

Fehler nach Entprellung gespeichert

Fehler momentan vorhanden

statischer Fehler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też próbowałem z używkami, w 99% to co jest podane w ofercie można włożyć między bajki. Sprawny używany to biały kruk. Ten, który zwróciłem oczywiście pojawił się z powrotem jako sprawny :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż, czy czasami ten cienki nie jest gdzieś przełamany lub zielony.

Ja podejrzewałem swój że jest padnięty, zakupiłem nowy i się zdziwiłem....Wystarczyło polutować kabelek i wentylator działa.....

Ale i tak założyłem ten nowy...skoro już kupiłem... stary leży jako zapasowy...

A jak podpiąłem INPE celem wykasowania błędu, to już go nie było. System sam go usunął jako niebyły po naprawie przewodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy jest sygnał prostokątny (cieniutki kabelek) nie wiem,, ktos wie jak to sprawdzic zwykłym multimetrem?

Niektóre multimetry mają pomiar częstotliwości, mimo tego jest jedno "ale" - jeśli zapisał się błąd to wydaje mi się, że sygnału nie będzie.


Możesz podejść od drugiej strony - sprawdzić czy wentylator jest sprawny. W tym celu trzeba zakupić moduł PP2K i rezystor około 200-300 Ohm mocy 1W wystarczy gdy zasilasz 12V. Ustawiając 100Hz można sterować prędkością wiatraka regulując wypełnienie sygnału. Przy wypełnieniu 10% pobiera około 3A, przy 20% ponad 4A. Test przed rozruchem trwa około 2s i wtedy pobiera nawet 15A.


PP2K.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.