Skocz do zawartości

Carplay w BMW serii 4 Gran Coupé 430i xDrive 2019


Vinci6

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Problem już pewnie rozwiązany, ale dla kolejnych zastanawiających się nad tym. Antenka wifi na alledrogo kosztuje ok 20zł, wystarczy odkręcić kilka śrubek aby wysunąć konsolę środkową, podłączyć pod jedyne chyba wolne gniazdo i dokręcić konsolę. Całość nie powinna Wam zająć dłużej niż 15min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.05.2023 o 18:55, wet1407 napisał(a):

Problem już pewnie rozwiązany, ale dla kolejnych zastanawiających się nad tym. Antenka wifi na alledrogo kosztuje ok 20zł, wystarczy odkręcić kilka śrubek aby wysunąć konsolę środkową, podłączyć pod jedyne chyba wolne gniazdo i dokręcić konsolę. Całość nie powinna Wam zająć dłużej niż 15min.

a czy te antenki z Allegro są mocniejsze? Lub da sie mocniejsze kupić? 

Wkurza mnie czasem jak u mnie się CarPlay rozłącza. Zwykle w mieście ale zdarza sie też że gdzies poza miastem jak jadę to nagle sam z siebie sie odcina i muszę podłączyć ponownie. 

 

iPhone widzi zaczepiony na nawiewie środkowym więc bardzo blisko - testowałem uchwyt magsafe i zwykły i to samo.  

 

Mam ori antenke itp ale jesli jest to tak tanie to może warto wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.09.2023 o 14:44, Tradesat napisał(a):

a czy te antenki z Allegro są mocniejsze? Lub da sie mocniejsze kupić? 

Wkurza mnie czasem jak u mnie się CarPlay rozłącza. Zwykle w mieście ale zdarza sie też że gdzies poza miastem jak jadę to nagle sam z siebie sie odcina i muszę podłączyć ponownie. 

 

iPhone widzi zaczepiony na nawiewie środkowym więc bardzo blisko - testowałem uchwyt magsafe i zwykły i to samo.  

 

Mam ori antenke itp ale jesli jest to tak tanie to może warto wymienić.

Problemem jest IOS16 CarPlay jest przez WiFi. Sprawdź że zasięg WiFi w ustawieniach na iPhonie masz nawet 10m-15m od auta . Zbierałem logi z telefonu kontaktowałem się z Apple, inżynierowie sprawdzali logi. Temat znają, podobno ios17 ma rozwiązać problem. Zainstalowałem jak narazie nie rozłącza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.