Skocz do zawartości

E39 nie trzyma pamięci fotela


sabina2008

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie..

po ustawieniu i zapisaniu pozycji fotela kierowcy, pamięć trzyma ustawienia tylko przez ok. 6 godzin. potem fotel już nie reaguje na guziki pamięci.

pewnie "coś się dzieje" sterowniku. tylko gdzie on się znajduje? przy panelu sterowania fotelem, czy pod fotelem, czy może pamięć fotela jest w module komfortu?

a może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=396207


Dodam, że u mnie problem rozwiązał się samoistnie więc całkiem prawdopodobne, że problem jest gdzieś na złączach, ale póki działa to nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w krótkim czasie zmieniło się tyle, że pamięć fotela utrzymuję się już tylko do momentu, gdy auto wchodzi w tryb uśpienia. (jak zgaśnie kontrolka przy lewarku skrzyni biegów). Zacząłem więc szukać sam, trochę po omacku, bo nie mam gdzie z tym podjechać w mojej okolicy.

- podmieniłem moduł GM - żadnych zmian

- podmieniłem moduł w drzwiach pasażera (myślałem, że wariujące lusterko zewnętrzne - potencjometry - coś psuje. odłączałem też lusterko) - żadnych zmian

- rozbebeszyłem fotel kierowcy, wypiąłem wszystkie wtyczki, mierzyłem / przepikałem chyba wszystkie kable, pozapinałem z powrotem - żadnych zmian


w inpie pojawia się błąd '204 FS Sitzlehne: Uebertragungsfehler statischer Fehler'

po skasowaniu czasem wraca, czasem nie (i nawet jak nie ma błędów, to pamięć ginie po wejściu w uśpienie). np. teraz nie ma żadnych błędów, a pamięć nie działa;/



został jeszcze do podmiany moduł / panel z przyciskami do sterowania fotelem. więcej pomysłów nie mam

 

AJFCJaXDgm_YtBMOU1OVpRbWTKSCX6mZ9nM87az1TcxdLYodY6JYwyu8KKl7Bm4RrI25n9DfIFrTpaTXvmin-ZptPuofsYxjImC4xOm1MvUDArHY7z0HCcIKfVdlAP_ubV4TZVvpMkQqjId8uI-d4G_P071DDQ=w1566-h881-s-no?authuser=0

 

wydaje mi się, że coś już ktoś tu kiedyś grzebał (izolacja, nadwyrężone niektóre zaczepy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany, choć trochę "połowicznie", to rezultat mnie zadowala, bo pamięć działa cały czas.

Mianowicie, podłączyłem fotel pod stały + w skrzynce bezpieczników. Przepiąłem przewód zasilający fotel z bezpiecznika nr 13 w schowku pasażera, w wolne miejsce w sekcji ze stałym +. Sprawdziłem też, czy nie ma jakiegoś poboru prądu - nie ma - wszystko wygląda okej. auto normalnie wchodzi w tryb uśpienia. Fotel kierowcy działa, tak jak pasażera, czyli cały czas można go regulować przyciskami, nawet po uśpieniu auta. Natomiast pamięć nie ginie po wybudzeniu, czyli po otworzeniu drzwi.

Dodatkowo (i to mnie trochę zdziwiło), prawe lusterko przestało świrować, i zawsze wraca do zapamiętanej pozycji. Wcześniej szukało zapamiętanej pozycji przez 1 -2 sekundy robiło dz dz dz dz dz... i za każdym razem ustawiało się trochę inaczej (to chyba objaw uszkodzonych potencjometrów w silniczkach). W tej chwili problem nie występuje. i oby tak już zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.