Skocz do zawartości

E61 oswietlenie wnętrza się pali cały czas nie gasnie


Lukaszm47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z oświetleniem wnętrza w środku nie gasnie po zamknięciu, przed usterką rozebrałem klapę bagaznika tzn ten plastik żeby dostać się do zamka otwierania tylnej szyby w klapie bo nie działa , potrzebowałem dostać się do diversity żeby sprawdzić napięcie przy okazji urwałem kabel od czerwonej lampki w klapie i zrobiło się zwarcie bo kabelki się styknely Po złożeniu wszystkiego nie gasnie oswietlenie wnętrza .

Co mogło się stać ? Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie wnętrza jeżeli nie gaśnie to znak/sygnał jakby coś było nie zamknięte - drzwi lub klapa bagażnika.

Jeżeli wszystko jest zamknięte a nie gaśnie oświetlenie to sprawdź czujniki odpowiedzialne za otwarte drzwi/klapę.

Było:

BMW E60 525D WBANC51020B134888 - Rozbita

BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Aktualnie:

Mercedes W212 E200 CGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarta szyba w klapie bagaznika może powodować oświetlenie całego wnętrza?

tak . powinno zgasnąć po chwili od zamknięcia pilotem

Jak jest otwarta to wyświetla się komunikat? ?

nie wiem jak w innych ale u mnie pojawia się dopiero po ruszeniu

Jest w szybie jakiś czujnik otwarcia który mógłby powodować oświetlenie całego wnętrza?

w zamku od szyby nie w samej szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc . W moim przypadku niewiem co powoduje palenie się oswietlenie wnętrza,jutro będę grzebał w aucie ,wyłącznikiem światła obok lusterka wstecznego mogę zgasić oswietlenie wnętrza ale w bagażniku pali sie Non stop. Jeśli wyciągnę żarówki z wnętrza bagaznika jest ich 3 to będę miał jakiś pobór prądu lub jakiś błąd który może spowodować rozładowanie akumulatora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawdopodobnie nie będzie usypiał jak nie wykryje, że jest zamknięty, pobór prądu może być nadal nadmierny. Poszukaj styków w szybie i klapie bagażnika, jak tam się świeci, to znaczy, że nie wykrywa zamknięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:) mam problem z oświetleniem wnętrza nie gasnie pomimo zamkniętych wszystkich drzwi i klapy . Mogę je wyłączyć całkowicie lampką pod lusterkiem wstecznym trzymając przycisk 10 sek, w bagażniku pala sie cały czas lampki , jeśli odepnę kostkę od zamka szyby to wiadomo lampki w bagażniku gasna w środku auta palą się cały czas . Klapa bagaznika działa prawidłowo . Po otwarciu klapy oswietlenie się zapala a po zamknięciu gasnie. Guzik od szyby działa ,szyba się otwiera ręce mi opadają, niewiem gdzie szukać problemu. Orientuje się ktoś w temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.