Skocz do zawartości

[E87] Programowanie świateł do jazdy dziennej


2pacjg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Założyłem nowy wątek ponieważ wszystkie informacje jakie znalazłem dotyczyły Exx z ksenonami i ringami.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem E87. Auto krajowe ale nigdy nie grzebane. Ma sensor zmierzchu i przełącznik świateł na "auto" który działa prawidłowo. Jest jasno światła nie świecą, jest ciemno automatycznie się załączają.

Nie jest to wersja z xenon+ring, tylko zwykłe żarówki. Auto posiada halogeny i tutaj pojawia się pytanie. Czy i ewentualnie jak można zaprogramować halogeny do jazdy dziennej (np. 20% mocy)? Jeżeli nie, to czy analogicznie do opcji z xenonami można zaprogramować światła drogowe (40% mocy) jako dzienne?

Interfejs + NCS posiadam. Został mi w szafie jeszcze po E91 :)

Będę wdzieczny za wszelkie porady.


Posiadane E87 jest 2004r. i służy żonie na dojazdy do pracy. Chciałby oszczędzić jej jak i sobie stresu z rozładowanym aku w momencie nie wyłączenia świateł pod pracą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli halogen o obniżonej mocy nie nadaje się do jazdy dziennej, to pytanie czy sie da:

1. Podobnie jak przy xenonie - drogowe na 40% i mijania jak sie ściemni.

2. Ewentualnie mijania bez potrzeby przełączania. Automatycznie po uruchomieniu silnika?


W NCS, w FRM po odczytaniu i zmianie tych wartości nic sie nie zmieniło:


DRL_WERT_DIMMUNG

wert_02

DRL_V_GEDIMMT

aktiv


I tylko te 2 wartości znalazłem po odczytaniu odpowiadające DRL.

W ustawieniach w zegarach jest opcja "kluczyka z ptaszkiem" ale nie ma tam opcji włączenia świateł do jazdy dziennej.


P.S. Jeżeli jest opcja zaprogramować te halogeny to jestem skłonny zaryzykować przejście na ciemną stronę mocy bezprawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,


Niestety bez zmaian. To zmieniłem na active. Nic nie dało.

TAGFAHRLICHT_ECE

aktiv


Z TAGFAHRLICHT mam jeszcze takie wpisy.


DEF_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM

nicht_aktiv

UNP_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM

nicht_aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja nie robilem tego ze 100 lat, ale ze mam notatnik w kompie z tym wszystkim to wygrzebalem.


DRL_V_GEDDIMT

aktiv


DRL_VERT_DIMMUNG

wert_02


TAGFAHRLICHT_ECE_1

aktiv


DEF_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM

aktiv


UNP_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM

aktiv


Wiec tak jak koledzy podali wczesniej, wiec powinno smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!


Na chwile obecną okazało się, że po wprowadzonych zmianach (z notatek MMW jeszcze nie korzystałem), w przypadku jak przełącznik jest na auto to świecą cały czas światła mijania.

Wbije zmiany od mwm i dam znać jaki efekt.


btw. dzięki za wsparcie przy tak mocno odgrzanym kotlecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.