Skocz do zawartości

[E39] Projektory biled w miejsce halogenów


larry920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zostałem posiadaczem E39 530i ale mam mały problem z reflektorami, które czasami migają. Poprzedni właściciel przekonwertował fabryczne lampy halogenowe (biedna wersja bez ksenonów) na wersję z projektorem biled, który wygląda jak ksenon ale świeci lepiej. Lampy patrząc od środka nie mają żadnych przetwornic tylko wychodzą kabelki z kostką. Miganie wygląda tak: po włączeniu świateł pozycyjnych - czyli z przodu tylko ringi świecą - wtedy co kilkanaście sekund pojawia się lekkie mrugnięcie raz na jednym projektorze led a raz na drugim na zmianę. Po włączeniu świateł mijania projektory led już nie migają. Żaden błąd na desce się nie świeci. Pytanie co trzeba teraz zrobić, żeby pozbyć się tego mrugania, które pojawia się w momencie kiedy projektory led nie są włączone? Ktoś coś podpowie, dzięki z góry za sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki dziś sprawdzę. Mam zgrany plik FSW_PSW.TRC i widzę 2 wpisy: KALTUEBERWACHUNG wert_01 i KALTUEBERWACHUNG_NSW aktiv - czyli zmieniam tylko ten drugi?

Czy to wystarczy czy jest jeszcze któryś wpis do zmiany, gdzieś wyczytałem że ktoś zmieniał to: FEHLER_ABBLENDLICHT na nicht_melden i PWM_ANSTEUERUNG_AL na wert_02 - ale u mnie tego drugiego nie ma wogóle w pliku. Z różnych informacji z forów myślałem, że trzeba od nowa zakodować moduł świateł PASoftem lub DIS i od nowa dodać opcję xenonów, bo NCS się podobno nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KALTUEBERWACHUNG_NSW aktiv - czyli zmieniam tylko ten drugi?

 

tak, dokładnie, to powinno załatwić sprawę mrugających ledów.

zrób i sprawdź, to trwa chwilę i będziesz wszystko wiedział.


KALTUEBERWACHUNG - sprawdzanie na zimno

NSW - halogeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z różnych informacji z forów myślałem, że trzeba od nowa zakodować moduł świateł PASoftem lub DIS i od nowa dodać opcję xenonów, bo NCS się podobno nie nadaje.

Jak były halogeny i zakodujesz ksenony to przypuszczam, że mogą być jakieś błędy, bo nie masz czujników poziomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolega przyniósł PAsofta - zakodował ksenony i powyłączał sprawdzanie żarówek przednich. Niestety jednak jeszcze pomruguje - ale tylko po włączeniu zapłonu w 2 pozycje i tylko w pozycji 0 przełącznika świateł. Jest to takie 10 sekundowe szybkie miganie 'ksenonów' na przemian i potem już tylko raz na kilka sekund. Odłączyłem na chwilę kabel od żarówki od ringów w jednej lampie i przestała mrugać. Czy jest możliwe że żarówka od ringów powoduje jakieś zakłócenia i taki miganie? Dodam, że jest to taka żarówka nieoryginalna - duża czarna z metalowym radiatorem i długim kabelkiem ze złączkami, która świeci jasnym światłem. Czy wymiana tych żarówek pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.