Skocz do zawartości

Wyciek oleju z intercoolera


AfterBucket7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem, że kapie mi olej po prawej stronie można powiedzieć że za lampą. Sprawcą jest rura intercoolera i przychodzę z pytaniem skąd się tam bierze olej. Przeczytałem na różnych forach że może być to wina odmy aczkolwiek ciężko jest znaleźć podobny przypadek. Zaznaczę, że wyciek nie jest jakiś ogromny aczkolwiek widoczny.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/455f5de0ef8db29d

Edytowane przez AfterBucket7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem wyciek z lewej strony przy wejściu do intercoolera - N47N 2011r 145tys przebiegu.

Wymieniłem uszczelkę i spokój. Dzwoniłem po kilku warsztatach co z tym olejem i ogólna opinia jest taka, że trochę oleju w dolocie być musi, zawsze jakaś mgła olejowa się przedostanie. Problemem należy się zainteresować w momencie gdy po zdjęciu rur od dolotu wyleci ci stamtąd jakaś większa ilość oleju. Jeśli jest to tylko delikatny osad na ściankach, zmieniłbym oring i się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja miałem wyciek z lewej strony przy wejściu do intercoolera - N47N 2011r 145tys przebiegu.

Wymieniłem uszczelkę i spokój. Dzwoniłem po kilku warsztatach co z tym olejem i ogólna opinia jest taka, że trochę oleju w dolocie być musi, zawsze jakaś mgła olejowa się przedostanie. Problemem należy się zainteresować w momencie gdy po zdjęciu rur od dolotu wyleci ci stamtąd jakaś większa ilość oleju. Jeśli jest to tylko delikatny osad na ściankach, zmieniłbym oring i się nie przejmował.

 

Oring został wymieniony z prawej strony lecz olej nadal się tam zbiera. Zdjąłem rurę nie było dużej ilości oleju tylko zwykły osad na ściankach. Olej jak kapał tak kapie tylko z mniejsza częstotliwością nie wiem co może być przyczyna. Turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.