Skocz do zawartości

Błąd programowania CAS, brak komunikacji


Arek T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje f10 odmówiło współpracy. Zapłon się uruchamiał, ale nie zapalał. Drugie naciśnięcie przycisku start powodowało wyłączenie zapłonu. Podjechał do mnie "specjalista" z istą zrobić diagnozę, stwierdził, że trzeba zrobić Flash cas czy jakoś tak. Niestety, coś poszło nie tak i auto nie żyje. Dobrze, że mam w garażu, bo nawet szyb nie idzie zamknąć. Powiedział, że nie wie dlaczego ale kilka sterowników w tym cas nie ma komunikacji bo coś przerwało programowanie. Moje pytanie jak to naprawić? Jestem z okolic Gorzowa wlkp, może ktoś pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawnie poszło, bo wszystko było prawie pod ręką. Rozebrałem pół samochodu od rana. Cas wyjęty no i faktycznie coś jest jakby nie oryginalne. Kilka kabelków i mała płytka. Niestety nie wiem jak załadować zdjęcie, tak jakby się nie dało wcale tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się uda zrobić? Pewnie, że się uda. Cas postawie , tylko muszę pozbyć się tego wynalazku że środka. Najważniejsze pytanie co z resztą sterowników. Po zrobieniu cas trzeba wrócić do auta i pracować dalej, a ile tej pracy bedzie to sie okaże. Daleko masz do GW?Po co się montuje? Zdemontuj zegar i zobacz czy masz fabryczne plomby - nakleki z numerami umieszczone na połączeniu obudowy. Jeśli nie masz, to jest odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napiszecie co było i jak się udało rozwiązać problem?
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.