Skocz do zawartości

Czujniki TPMS


thisisjimmi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Chce stworzyć nowy drugi dodatkowy zestaw kół/opon do samochodu żony, F30 330d m sport plus vin F816587.


Pytanie jest o czujniki TPMS. Kupiłem takie: 3610 6881890

https://www.ebay.co.uk/itm/385474868179?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=ihcbi96mrou&sssrc=2349624&ssuid=26hCaxJzRTO&var=&widget_ver=artemis&media=COPY


Ale urządzenie do kodowania Autel MaxiTPMS TS508 ich nie rozpoznaje.

Urządzenie zczytalo kody z kół które są oryginalnie na samochodzie ale przy etapie zapisu nowych TPMS informuje ze nie widzi czujnika.


Moglibyście mi prosze pomoc ustalić:

1. Numer części (kod BMW) czujników TPMS?

2. Czy muszę je kodować urządzeniem czy samochód sam je rozpozna?

3. Czy ja muszę te czujniki aktywować przed kodowaniem?


Próbowałem https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=3E52-EUR-04-2014-F30-BMW-330d&diagId=36_1745

Ale niestety nie pokazuje mi numeru części dla tego samochodu.


Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po zmianie opon auto powinno stać nieruchomo przez 5 minut przed rozpoczęciem procedury inicjalizacji.

Aby pomyślnie zakończyć proces przypisania kół, pojazd musi jechać przez co najmniej 9 minut z prędkością przekraczającą 20 km/h.

Edytowane przez Borsuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie wyobrażam sytuację, że jestem u wulkanizatora, kolejka na pół kilometra przez nagły atak zimy. Zmienili mi koła i mówią, że mogę jechać a ja do nich że musze jeszcze 5 minut stać nieruchomo :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.