Skocz do zawartości

Podświetlanie pokręteł nawiewu E36 - POLECAM


MariuszMaj

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat aby podzielic sie z wami moim pomysłem dotyczacym jak w temacie PODŚWIETLANIA POKRĘTEŁ NAWIEWU.

Sadzę że każdy uzytkownik modeli BMW E36 ma ten sam problem, otorz wskazników nawieu w nocy praktycznie nie widać (sądzę że każdy wie o co chodzi, nie umiem tego prosciej wytłumaczyć). Nawiey poswietlane sa przez jedną żarówkę, w sposób: 'zamknięcie światła w ringach plastikowych'. Któregoś razu strasznie mnie wnerwiło że w nocy praktycznie nic nie widać, ani na regulacji prędkości obrotów nawiewu, regulacji temperatury czy sposobu nawieu. Wtedy tez wpadłem na wspaniały pomysł. Otórz kupiłem w sklepie 3 białe, soczewkowe diody, w cenie 3zł za sztukę oraz 3 rezystroki 220kiloomów. Diody zostały przeze mnie zamontowane za pomoca kleju przezroczystego (ja użyłem POXIPOL PRZEZROCZYSTY), strumieniem światła jakie daje dioda skierowanym centralnia do ringa. W ten sposób zamocowałem trzy diody do trzech ringów. Diody zostały zamocowane jak najbliżej ringów więc troszeczkę ucinałem plastiki które ida od żarówki i niby maja doprowadzać światło. Efekt ZABUJCZY.

Teraz wszystko widac jak na dłoni, jasność światła jak na desce rozdzielczej. Widac nawet te białe kreseczki na pokretłąch.

SERDECZNIE POLECAM

 

Koszt:

3 diody białe soczewkowe 9zł

3 rezystorki 220komów 60gr

klej do plastiku przezroczysty 7zł

troche wolnego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oryginalne podświetlenie tych wskaźników przez jedną diodę to genialne rozwiązanie jak na tamte lata, a zamiast kombinować z trzema diodami trzeba było się zastanowić czy wszystko u ciebie jest ok. U mnie ta jedna dioda podświetla wszystkie wskaźniki dość dobrze i równomiernie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie

u mnie tez wszystko podswietlone jak trzeba.. i to jedną zarowka:]

sluchaj, moze poprostu miales to podswietlenie "przytłumione".. wiecie o co chodzi (takie pokrętło obok regulacji wysokosci swieteł, przyciemnia tez predkosciomierz, obrotomierz itd)

 

moj znajomy tez sie wsciekał najpierw ze nie ma wogole podswietlenia (poleciłem wymiane zarowki :P)

pozniej jak juz wymienil - ze słabo widac..

no to wsiadłem do jego wozu, sięgłem do "tego" pokrętła, rozjaśniłem:) on na to

:duh:

smiechu było na 5min

 

PEACE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.