Skocz do zawartości

Pobór prądu na postoju


ROBERT 2309

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pobiera mi prąd w aucie przez duży bezpiecznik nr7 - 50A w schowku . Podpowie ktoś od czego on jest na schemacie napisane jest zundanlasselektronik, tłumacz pisze że to jest wyżarzanie elektroniki, ale mi to nic nie mówi. Proszę o pomoc :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bezpiecznik zasila główny moduł w aucie CAS w skrócie Car Access System - ten moduł monitoruje całe auto .

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=376413&start=0

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak sprawdziłem pobór prądu na wszystkich bezpiecznikach i są skoki od 0.02mA do 0,35 mA tak jakby mniej więcej co minutę się coś wybudzało , dopiero jak wyjmę F7- 50A to jest spadek do 0,02 mA i i tak zostaje ,to CAS do wymiany czy nie koniecznie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby coś się wzbudzało to miałbyś skoki powyżej 10A. Ja też tak szukałem złodzieja prądu a okazało się, że akumulator dokonał żywota (opad masy). Jak masz możliwość podmiany akumulatora to zacznij od niego.
Im wolniej jadę, tym dłużej mnie widać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie musi się całkiem wybudzać, żeby pobierać prąd w spoczynku. Mam ori akumulator i ma 10 lat a nadal mocny. Miałem podobne problemy. W moim przypadku było tak że raz pobierał prąd raz nie. Czasami akumulator trzymał trzy dni a czasem tydzień i więcej. Ciężko było mi zdiagnozować usterkę, bo była sporadyczna, ale w końcu znalazłem i winowajcą okazał się moduł klamki komfort acces. Jeśli masz pobór prądu w spoczynku to na desce powinien pojawić się komunikat o wysokim poborze prądu i ikonka auta na podnośniku w kolorze żółtym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.