Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk po odpaleniu i podczas jazdy e46


xdeny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim, mam problem z moją e46 318 ti 2.0 benzyna kompakt. Otóż po odpaleniu silnika słychać bardzo głośno elektroniczne piszczenie jakby dźwięk zwarcia, bardzo dobrze słyszalne w środku auta a także na zewnątrz, jednak pod maską wydaje się ze nie piszczy chociaż praca silnika mogłaby zagłuszać. Problem występuje odrazu po odpaleniu i potem cały czas podczas jazdy na zimnym i na rozgrzanym silniku, cała elektronika wszystko działa. Jazda, zmiana biegów, hamowanie nie maja wpływu na dźwięk, on cały czas jest. Po zgaszeniu silnika dźwięk utrzymuje się jescze przez 1,5 sekundy i znika aż do ponownego odpalenia.

LINK do filmu z nagranym dźwiękiem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągaj kolejno bezpieczniki, jeżeli uważasz że to elektroniczny dźwięk. A najlepiej zostaw tylko te, które są niezbędne.


Przyłóż ucho do karoserii z każdej strony, może gdzieś będzie głośniej. Drugie oczywiście zatkaj ; nie ma to jak stetoskop za 15zł :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawdopodobnie pompa paliwa, podnieś siedzisko kanapy dla potwierdzenia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przyczyna pisku okazał się wadliwy filtr paliwa, który uwaga miał niecałe 2 miesiące. W styczniu faktura na 4 k pln, w tym filtr paliwa, warto zaznaczyć ze do nowego filtra wsadzili stare przewody paliwowe z czego jeden był już mocno naderwany, stare opaski. Mechanik na pewno do wymiany dobrze wiedza ze jeżdżę za granice i nie mogę sobie pozwolić na awarie w trasie. Na biednego nie trafiło ale na nowy filtr w DE musiałem dorzucić 110 euro. Pytanie do was co robić w takiej sytuacji ? Czy ciągać mechanika do odpowiedzialności/reklamacja ? czy po prostu zmienić mechanika i olać to z niesmakiem ? Jak pisałem pieniądze nie grają roli tylko żeby kto inny sie nie nadział ! Rozumiem ze czasem cześć może być wadliwa no ale przewody żenada. Zdjęcia na dole


https://ibb.co/DGDL3bD

https://ibb.co/9rCNs0b

https://ibb.co/dWjWXfN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paproki, jak wszędzie. Olej to i zmień mechanika. Przeżegnaj się, jak tam reszta jest zrobiona...


A na przyszłość masz nauczkę, że filtr paliwa wymienia się samemu.

Powietrza pewnie tez masz przytrzaśnięty, kabinowy leci bokiem etc. etc.

Olej mineralny...takie życie.


Uszczelka obudowy filtra? Jakiego filtra?Oleju? 21zł? ( Uszczelkę na podstawie Ci wymieniali? - chyba nie )

Uszczelka filtra oleju 34zł.

Przecież to jest w komplecie z każdym filtrem oleju.

Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie przewód paliwowy tylko podciśnienie do regulatora. Nie montuje się filtrów paliwa takiej firmy, tylko bosch, hengst, knecht, czyli to co szło na pierwszy montaż w większości aut. Co ciekawe knecht jest tańszy niż ten cudowny ufi, ale i tak marżę mechanik ma fajną na częściach - na tym filtrze 120,- :8) na większości części dobre 60-70%, taki to pożyje. Uszczelka 324.230 z wykazu to uszczelka podstawy filtra oleju :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak mieszkałem i pracowałem w PL to wszystkie części zawsze kupowałem na własna rękę. Teras gdy raz na kilka miesięcy jestem w Polsce i mam tylko kilka dni żeby podreperować auto to zdaje się na mechanika. Jak widać taki komfort srogo kosztuje, przynajmniej następnym razem się zastanowię :) a tego pana mechanika już z pewnością nie odwiedzę nigdy więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.