Skocz do zawartości

X5 G05 ładowanie indukcyjne telefonu - problem


Jamar

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam ciągle oprogramowanie 22-3 i w My BMW ciągle pokazuje, że oprogramownaie jest aktualne

czy można jakoś wymusić RSU do nowszej wersji? od czego w ogóle zależy, że jednym automatycznie się ładuje, a innym nie?

 

Podobno można poprzez aplikację MyBMW wywołać. Ale samochód musi mieć RSU. Nie wiem czy każdy ma, bo widziałem na otomoto pojazdy z informacją, że auto ma "tymczasowo tą funkcję niedostępną" w ramach listy wyposażenia. Spodziewam się etap kryzysu komponentów i być może później ASO to uzupełnia o jakiś moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę zjechaliśmy z tematu głównego, nie wiem kogo poprosić aby wyciągnął te kilka ostatnich postów do osobnego wątku o Digital Key (Classic) / Digital Key Plus.


Tu mogę podpowiedzieć jeszcze weryfikację czy masz upgrade 22-11, który rozszerzał funkcjonalność DK o urządzenia z Android. Upgrade w opisie ma też "pływające kierunkowskazy", ciekaw jestem czy X5 je dostało :-)


https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-digital-services-and-connectivity/zdalna-aktualizacja-oprogramowania-22-11.html

 

ja mam ciągle oprogramowanie 22-3 i w My BMW ciągle pokazuje, że oprogramownaie jest aktualne

czy można jakoś wymusić RSU do nowszej wersji? od czego w ogóle zależy, że jednym automatycznie się ładuje, a innym nie?


a przy okazji, czy ktoś ma Samsunga Galaxy S22+ ?

chciałem sobie skonfigurować Digital Key, ale pisze, że "Twoje urządzenie jest niekompatybilne z BMW Digital Kay". to jakie urządzenia są kompatybilne, przecież to w zasadzie wciąż najnowszy flagowy Samsung?


.

 

Z tego co się orientuje dopiero najnowsza aktualizacja wprowadza DK dla andorida. Póki co to wspiera iPong (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale ... okazuje się, że DK dla Android (wybrane urządzenia, znaleziona lista niżej) był dostępny już od 2021. Najnowsza powinna rozszerzyć tę listę, ale główna zmiana jaką wprowadza to możliwość udostępniania kluczyka pomiędzy platformami iOS i Android.

 

Dostępność BMW Digital Key w smartfonach z systemem Android:

Google Pixel 6/Pixel 6 Pro: Australia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Japonia, Kanada, Niemcy, Singapur, Tajwan, USA, Wielka Brytania, Włochy, Polska.

Samsung Galaxy S21/S21+/S21 Ultra: Francja, Hiszpania, Korea, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Włochy, Polska.

Źródło: 01.12.2021 https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0362315PL/funkcja-bmw-digital-key-teraz-dostępna-także-w-smartfonach-z-systemem-android

 

BMW Group kontynuuje cyfryzację dostępu do pojazdów poprzez współpracę z Apple i Google. BMW Digital Key daje teraz możliwość międzyplatformowego udostępniania funkcji również pomiędzy urządzeniami iPhone i Android.

 

Nowa funkcja jest oferowana do wszystkich nowych pojazdów z funkcją BMW Digital Key lub BMW Digital Key Plus. Starsze pojazdy z tym wyposażeniem mogą korzystać z niej w pełnym zakresie po zdalnej aktualizacji oprogramowania do wersji co najmniej „22-11”. Udostępnianie międzyplatformowe możliwe jest obecnie na kompatybilnych urządzeniach iPhone i smartfonach Google*, a wkrótce możliwe będzie również na określonych modelach firmy Samsung.


* Apple iPhone (system iOS 16.1 lub nowszy) albo Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 6, Pixel 6 Pro (z systemem Android 13 lub nowszym)

Źródło: 05.01.2023 https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0407226PL/większa-elastyczność:-możliwość-udostępniania-bmw-digital-key-pomiędzy-urządzeniami-iphone-i-android


No i z zapowiedzi, aczkolwiek nie ma informacji kiedy aktualizacja nastąpi, mamy poniższy cytat. Dodatkowo w tej notce prasowej widzę zapowiedź OS9, które ma trafić do pierwszego pojazdu, ale bez szczegółów odnośnie nowych funkcji.

 

Funkcja BMW Digital Key Plus, dostępna już w wielu aktualnych modelach BMW, zyska wiosną 2023 roku nowe i rozszerzone funkcje, takie jak automatyczne odblokowywanie pojazdu poprzez zbliżenie smartfonów Samsunga, a także innych smartfonów z systemem operacyjnym Android i chipem UWB (ultra szerokopasmowym). Łatwiejsza będzie też aktywacja w samochodzie kluczy cyfrowych BMW udostępnianych osobom trzecim.

Żródło: 26.01.2023 https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0407956PL/aktualizacje-modeli-bmw-na-wiosnę-2023-r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dzisiaj będąc w serwisie BMW z inną usterką zgłosiłem wadliwe działanie ładowarki indukcyjnej to mi powiedzieli, że nie jest to wada ale "CECHA" tej ładowarki i BMW nic z tym nie zrobi.

Widzicie ... można ? można wadę na cechę przerobić !!

Ładowarka, która psuje telefon jest dobra wg ich mniemania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepne się pod temat z pytaniem. Po aktualizacji  ( nie wiem na 100% czy to wina czy przypadek), po polozeniu telefonu na wbudowanej ładowarce pojawia mi sie komunikat ze aktywna jest ładowarka indukcyjna i aby nie kłaść tam żadnych kart. Jest to o tyle wkurzajace ze komunikat pojawia sie co kilkanaście sekund i przesłania dolną część mapy. Ktos tak miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W Ogóle z telefonem sa jakies jazdy, czasami zawiesza się oprogramowanie samochodu- pokazuje sie wybór listy polaczen na głównym monitorze ale nie da sie rozpocząć polaczenia, analogicznie z możliwością odebrania. Czasem tez zanika ustawiony widok na tym ekranie i nie da sie go wybrać w konfiguracji gdyz po prostu go tam nie ma. Jak dla mnie to straszne g.. ten soft w X5 2023. Po 130 km na 3 dni w serwisie samochód musiał wylądować bo pojawiał sie komunikat o rozładowanym akumulatorze ( podobno cos zle bylo skonfigurowane).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 11:05, johnnyG napisał(a):

Podepne się pod temat z pytaniem. Po aktualizacji  ( nie wiem na 100% czy to wina czy przypadek), po polozeniu telefonu na wbudowanej ładowarce pojawia mi sie komunikat ze aktywna jest ładowarka indukcyjna i aby nie kłaść tam żadnych kart. Jest to o tyle wkurzajace ze komunikat pojawia sie co kilkanaście sekund i przesłania dolną część mapy. Ktos tak miał ?

A nie jest tak, że telefon w czasie jazdy gubi połączenie? Miałem okazję jechać zastępczym sedanem i telefon (iPhone) przez soczewki nie przylega idealnie do ładowarki, ale zauważyłem że co chwila gubił połączenie i wyświetlał komunikat o którym piszesz. Odwrócenie go szybką do ładowarki rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2024 o 08:37, Tomasz73 napisał(a):

Mam X5 od miesiąca,  komunikat o przegrzaniu na ładowarce indukcyjnej pojawił mi się już z 5 razy. Mam Samsunga S24 ultra, nie zauważyłem żeby, coś z bateria się stało złego. 

tez mam i mi się nie pojawił taki komunikat. Za to dla odmiany starsznie zaczyna mnie denerwowac spotyfi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.