Skocz do zawartości

E34 2.5TDS nie odpala, zapłon bez kluczyka na postojówkach


Frompein

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam niemały problem ze swoją bunią e34 2.5 tds. Pierwsze jazdy po kupnie w lekkim deszczyku, w nocy na drugi dzień przyszedł mróz i lipa. Samochód przestał odpalać, kręci i z rury leci dym czarnosiwy, czasem jakby prawie zaskoczy ale nic poza tym.

W ostatnim czasie jedyne co mogłoby mieć związek to wymiana filtru paliwa i powrót z pseudo xenonów HID na normalne żarówki, wymieniałem jeszcze filtr kabiny i to chyba tyle z rzeczy po zakupie które zdążyłem wymienić.

Jest jeszcze jedna rzecz którą usłyszałem po przekręceniu zapłonu ale nie zawsze, mianowicie spod kokpitu lub maski dochodzi dźwięk jakby syczenia, coś takiego.

Druga sprawa na pierwszym i szóstym wtrysku przy gnieździe znajduje się trochę oleju.

Egr zaślepione

Zastanawiam się czy nie odpalić go z plaka i czy to nie pogorszy czasem sprawy, zależy mi głównie na tym żeby doprowadzić go do garażu i tam już pomału będę dochodził do setna sprawy.

Proszę o rady bo nie wiem zbytnio jak go uruchomić nie robiąc przy tym większych szkód.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Siemanko, mam niemały problem ze swoją bunią e34 2.5 tds. Pierwsze jazdy po kupnie w lekkim deszczyku, w nocy na drugi dzień przyszedł mróz i lipa. Samochód przestał odpalać, kręci i z rury leci dym czarnosiwy, czasem jakby prawie zaskoczy ale nic poza tym.

W ostatnim czasie jedyne co mogłoby mieć związek to wymiana filtru paliwa i powrót z pseudo xenonów HID na normalne żarówki, wymieniałem jeszcze filtr kabiny i to chyba tyle z rzeczy po zakupie które zdążyłem wymienić.

Jest jeszcze jedna rzecz którą usłyszałem po przekręceniu zapłonu ale nie zawsze, mianowicie spod kokpitu lub maski dochodzi dźwięk jakby syczenia, coś takiego.

Druga sprawa na pierwszym i szóstym wtrysku przy gnieździe znajduje się trochę oleju.

Egr zaślepione

Zastanawiam się czy nie odpalić go z plaka i czy to nie pogorszy czasem sprawy, zależy mi głównie na tym żeby doprowadzić go do garażu i tam już pomału będę dochodził do setna sprawy.

Proszę o rady bo nie wiem zbytnio jak go uruchomić nie robiąc przy tym większych szkód.

Pozdrawiam spacebar clicker :)

Maybe the rain caused the car to stall. Have you tried starting the car? If not, don't do it in a hurry. The difference between the vehicle temperature and the normal temperature can damage some parts in the car.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Członkowie klubu

TDS ... piękne auto.

Do wszystkich obecnych i przyszłych. Wiem co piszę bo miałem i przeżyłem to 🙂

1. sprawdz swiece żarowe

2. muszą być wszystkie sprawne aby poniżej -10st.C odpalić TDSa

3. Dobry silnik przy temp. na + odpali nawet na 1 świecy żarowej

4. Jak auto pali na zimnym na dotyk a na ciepłym już nie to znaczy że pompa wtryskowa do wymiany

5. Falujące obroty to znak uszkodzonego sterownika

6. Regulacje sterownika daja rezultat tylko na początku końca pompy wtryskowej

7. Regeneracja pompy - nie - wymiana na nową - tak

8. Regenerować będziesz kilka razy, kupowac używki kilka razy i nic nie zrobisz. Wydasz więcej niż na nową pompę wtryskową

9. Zaslepianie egr nie ma sensu ... to znak że to jest złom, znaczy silnik

10. Rozrząd ... do wymiany przy ok 350tys km .. tez wazna sprawa

11. Wtrysk, pomiarowy, wtryski, szczelność układu, filtry, pompa paliwa, to musi działać.

12. Nie palować na zimnym przez 5min po odpaleniu, jezdzić i się cieszyć.

Generalnie większość ma jeden problem - pompa wtryskowa - wymieniasz i zapominasz o problemach.

Ile się nad moim pięknym tdsem nasiedziałem zanim zmądrzałem i kupiłem nową pompę... ech 🙂

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.