Skocz do zawartości

Czyszczenie wtryskiwaczy N20B20


Gausa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Chce przeczyscic wtryskiwacze w N20B20 245 km. Są w internetach specyfiki z całym zesatawem rurek np Tec-2000. Czy mozna zastosować taki preparat do tych wtrysków ?.


Z tego co wczytyałem to pompa wysokiego cisnienia zasysa paliwo z baku ?, (czy w baku jest jescze jedna pompa, która podaje paliwo do pompy wysokiego cisnienia ?).


Drugie pytanie czy to sa wtryski piezoelektryczne ? bo nigdzie nie mogłem znaleźć takich informacji.


I z tego co widziałem to na szynie do wtrysków nie ma powrotu paliwa do baku ?.


Czy mozna zastosować taki preparat do tego silnika ?


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to wtryski piezoelektryczne raczej na pewno bo ten silnik normalnie da się zagazować co jest z tego co wiem niemożliwe przy piezo. Na moje to na pewno jest pompa w baku bo ją czasami słyszę. Co do czyszczenia wtryskiwaczy to czasami, może raz na pół roku, wlewam jakiś zwykły specyfik z hipermarketu i wszytko działa. Nie wiem czy te wtryski są jakieś bardzo podatne na zabrudzenia, moje po przejechaniu 100 tysięcy na gazie działają idealnie (tak jak wtedy gdy kupiłem samochód) kiedy przełączę na benzynę. Oczywiście instalacja robi dotrysk benzyny, jakieś 10-20% w zależności od stylu jazdy. Wspominam o LPG bo wtryski mają wtedy gorsze warunki pracy że względu na ograniczone chłodzenie i rzekome zapiekanie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A tak z innej beczki.


Wiem że ten silnik jest paliwo żerny ale dzisiaj zrobiłem 275 km średnie na komputerze wyszło z tego odcinka 6 litrów. 200 km trasa S8 120 na tempomacie non stop 75 km średnio 50. Średnia prędkość wyszła 80 km z tego całego odcinka. Wszystko w trybie Eco bez klimy. Podjechałem na stację tankuje pod korek i wyszło 8,5 litra.....


Możliwy taki duży rozjazd z tym co pokazuje komputer a tym co zostało spalone ?.


Dziś próbowałem znaleźć korekte wtrysków w ISTA ale nie mogłem znaleźć takiej opcji.....


Brak błędów.... Auto jedzie dobrze. Możliwe że wtryski leja ?


Patrzyłem na nowe Boscha 322 Ziko za sztukę nie ma tragedii ale czy jest sens wymieniać. Przelot to 192 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko pogodzić się mogę ;) i pewnie będę musiał, ale chyba coś nie gra jak komputer pokazuje 6 a bierze 2,5 litra więcej na 100.


Pytanie do użytkowników tego motoru czy pokrywa wam się spalanie to co na kompie vs to co w realu ?.


Drugie pytanie mam kabel enet i próbowałem znaleźć parametry doładowania turbiny zadane i rzeczywiste ale ani w inpie ani w ista d nie mogę tego znaleźć .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.