Skocz do zawartości

E39 touring i radio android


520i

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

No bo nie mogłem zajarzyć o co chodzi. Tylko nadal źle opisujesz piny, pin 5 to kabel fioletowo biały plus po stacyjce i tu pewnie wina bezpiecznika. Przewód biały (a raczej szary) z czerwonym paskiem to pin nr 13 , jest to podświetlenie przycisków radia. Pin numer siedem to Ibus.


Popatrz sobie na rozpiskę, jak wyglądają piny.

https://xoutpost.com/electronics/navigation-system/74165-bm54-does-not-act-like-bm54-unit.html


Znajdź bezpiecznik od radia i sprawdź , bo tylko tu jest problem.


Bezpiecznik numer 25 w schowku pasażera 7,5A


Sprawdź jeszcze numer 43 , 5A.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem te bezpieczniki. Sa sprawne. Na mojej rozpisce w schowku radio jest zabezpieczone przez bezpiecznik 25 43 i 44. Wszystkie 3 sprawdziem multimetrem.

Jutro po pracy - wymienie je na inne - tak profilaktycznie

Tylko nadal źle opisujesz piny, pin 5 to kabel fioletowo biały plus po stacyjce i tu pewnie wina bezpiecznika. Przewód biały (a raczej szary) z czerwonym paskiem to pin nr 13 , jest to podświetlenie przycisków radia. Pin numer siedem to Ibus..

11c2431db788.jpg

Chodzi o ten kabel miedzy brazowym grubym a bialym z czarnym paskiem (Pin 13 o ile dobrze odczytałem numer na wtyczce). Moze faktycznie dałem za ostre światło na ten kabel i dlatego wydawało mi sie ze jest biało-czerwony a nie szaro-czerwony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dziala....

Do głowy by mi nie przyszło żeby przeszukać te bezpieczniki w bagażniku .....

Jest tam bezpiecznik który zabezpiecza radio i to on byl spalony. Po wymianie bezpiecznika, pojawiło sie 12 v postacyjkowe na kablu fioletowo-białym. Podlaczylem radio - ożyło i działa jak należy.

Bardzo szybko sie aktywuje po zalaczeniu auta....

Equalizer ma mniejsza ilosc suwakow do ustawienia pasma, ale daje rade. Dodatkowo musialem dograc aplikacje do obslugi DAB+ bo radio nie ma tego w standardzie (xtrons mial apke DAB + w standardzie)

Nawigacja google uruchamia sie chyba tak samo szybko jak w xtrons, bluetooth wykryl bez problemu moj telefon (one plus)...

Teraz zabawa z podlaczeniem wzmacniacza, kamery cofania i dodatkowego mikrofonu ktory byl dolaczony do radia.

Jeszcze raz dzieki za pomoc w zdiagnozowaniu problemu z plusem po stacyjkowym.....


a przy okazji: sygnal wzbudzajacy do wzmacniacza biore z niebieskiego kabla ANT ?

Sam wzmacniacz (maja byc podlaczone tylko basowe tylne glosniki) moze podlaczyc pod wyjscie SUB WOOFER?

Pozostale glosniki bedzie obslugiwalo to radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał wzbudzenia wzmacniacza możesz wziąć z kabla ANT - wówczas wzmacniacz będzie włączał się i wyłączał wraz z radiem. Skoro wzmacniacz ma napędzać tylko głośniki basowe, to możesz go podłączyć pod wyjście na subwoofer i wtedy we wzmacniaczu ustawiasz pełne pasmo (bez filtrów dolno- i górnoprzepustowych)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał wzbudzenia wzmacniacza możesz wziąć z kabla ANT - wówczas wzmacniacz będzie włączał się i wyłączał wraz z radiem.

Tak właśnie zrobiłem.

Skoro wzmacniacz ma napędzać tylko głośniki basowe, to możesz go podłączyć pod wyjście na subwoofer....

to radio ma wyjście na tylne głośniki i ma tez wyjście na subwoofer. Podłączyłem chinche pod wyjście na tylne głośniki, czyli wykorzystałem chinch biały i czerwony.

Z racji warunków pogodowych, po przeciągnięciu kabli do głośników, zamontowaniu mikrofonu dodatkowego, poddałem się.

Jutro podłączam wzmacniacz pod akumulator, masę i spróbuje odpalić.

Edytowane przez 520i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podłączę się do tematu "android",ale z trochę innym problemem.Mam licznik z dużym wyświetlaczem.Tam zawsze była data i godzina ustawiana z radia fabrycznego.Teraz mam radio na androidzie i po wymianie akumulatora nie mam daty i godziny w liczniku.Jak to ustawić?Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wzmacniacz ma napędzać tylko głośniki basowe, to możesz go podłączyć pod wyjście na subwoofer i wtedy we wzmacniaczu ustawiasz pełne pasmo (bez filtrów dolno- i górnoprzepustowych)

Aby tak zrobić, to muszę zakupić przejściówkę z jednego RCA (kabel subwoofer z radia) na dwa RCA (kabel do wzmacniacza). Jutro po pracy muszę pojechać do Elkjopa ( to taki norweski RTVEuroAgd albo ten nie dla idiotów :-) ) i kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówkę już zakupiłem ,ale jest za zimno żeby się tym zająć. Tym bardziej ze chce polutować wszystkie złącza, porządnie zaizolowac i tym podobne robótki.

Radio sprawuje sie znakomicie.. Google wykryło go jako Rockchip PX5.

DAB+ działa znakomicie. Standardowe radio -FM- o dziwo odbiera ładnie i radio łapie więcej stacji FM niż radio oryginalne. Fale FM przestano używać w Norwegii- wszyscy się przenieśli na DAB+. Na FM pozostały jakieś dwie stacje i religijni.....

Z napędu DVD -jako napędu płyt CD - skorzystałem raz,bo jak na razie ciesze sie DAB+.

Z nawigacji tez nie korzystałem - jutro jade do centrum, to sobie ustawie trasę - jestem ciekaw jak to działa.

Moj telefon One Plus, radio wykryło przez bluetooth bez problemu. Bez problemu także dało się przenieść kontakty z te do radia.

Samo uruchomienie radia zajmuje jakieś 2-3 sekundy. DAB+ uruchamia się jakieś 5 sekund. Wbudowany w radio mikrofon (według mojej kobiety) - mam glos jak z puszki. Po podłączeniu mikrofonu dodatkowego który był w zestawie - mniej zakłóceń, ale mówi ze mam sztuczny głos.

Dla porównania mikrofon wbudowany w Xtrons'a działa bez zarzutu - zona mówiła ze fajnie mnie słychać.

Za to ja, nie widzę różnicy gdy rozmowa idzie na głośniki w aucie przez radio Rockchip czy przez Xtrons. Glos jest taki sam.

W sobotę uruchamiam wzmacniacz i zobaczymy jak graja basowe głośniki Kenwood'a wbudowane w oryginalne miejsca w podsufitce (miejsce wygłuszyłem pianka) , podłączone pod wzmacniacz. Wzmacniacz jest mały - to BLOW ZR 210. Kosztowal symboliczne pieniądze i raczej kopiłem go na probe. Ale niewykluczone ze zostanie jeśli będę z niego zadowolony. Na oku mam wzmacniacz dwukanałowy z Biltemy - w razie czego zrobię szybka wymianę, jeśli ten, nie zda egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak: wzmacniacz dziala. Ale jst problem..

1. z radia wychodzi wtyczka Sub (subwoofer). Pod ta wtyczkę podłączyłem wzmacniacz, który napędza tylko i wyłącznie tylne głośniki - te z podsufitki (wymienione na basowe Kenwood).

Glosniki graja bardzo cicho. Nie pomaga wysterowanie wzmacniacza pokretlem GAIN na jego obudowie. Zmiany sa ledwo słyszalne i w zasadzie nic nie dają..Po wejściu w ustawienia w radio (ustawienie Subwoofer można tylko podglosnic lub ściszyć)- niewiele sie zmienia.


2. Odłączyłem kabel od wtyczki Sub z radia i podłączyłem go do normalnego wyjścia na tyl. W tej opcji wzmacniacz tez napędza tylko tyl.

No, i teraz to te głośniki graja. Normalnie je słychać. W tym podłączeniu, wzmacniacz da sie wysterować pokrętłem GAIN na jego obudowie w dość dużym zakresie. Problem jest tylko taki, ze nadal nie mam dobrego basu.....

CZy ktos mi wytłumaczy dlaczego na ustawieniu z pozycji 1. głośniki graja ledwo słyszalnie?

Skłaniam się po dzisiejszym eksperymencie do zakupu pudla subwoofera - czego nie chciałbym robić, no ale......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazalem sprawe tak:

skoro na wyjsciu SUB, glosniki tyl i wzmacniacz maja focha, i grac glosno nie chca, a na wyjsciu na tyl, focha nie maja, to tak to zostawilem.

Dokupilem basskasse kenwood ksc-sw11 ktory podepne pod wyjscie SUB. powinno dac to bass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podłączyłem dziś basskasse - znaczy "skrzynię basową". Kupiłem firmy Kenwood ksc-sw11 chowaną pod siedzenie.

Z wtyczki wychodzą dwa żółte kable - jeden do aku, drugi (teoretycznie postacyjkowy). Ja oba połączyłem i dostaja zasilanie wprost z aku przez kabel o przekroju 4 mm.

Wzbudzenie basskasse zrobiłem przez podłączenie niebieskiego kabla - z basskasse do niebieskiego w radiu.

Teraz basy są - w końcu. Muszę jeszcze zasiąść do auta i to wszystko skonfigurować, ale już teraz słychać że jest dobrze.

Teraz wszystko muszę polutować, zabezpieczyć i w końcu przykręcic radio do auta. W miedzyczasie pykam - jak sobie przypomnę - zdjęcia, więc w czasie wolnym, zamieszcze tu ich trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.