Skocz do zawartości

Jakie problemy mogę napotkać przy przebiegu 280000 km


Ciekawski BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem samochodu marki BMW F 31 od prawie 4 lat. Samochód z silnikiem diesla o mocy 184 KM rok produkcji 2014. Zakupiłem samochód w 2019 roku z przebiegiem 245000 km, samochód został sprowadzony z Włoch. Posiadam do niego historię pojazdu, która moim zdaniem pokrywa się przebiegiem przy zakupie. Ostatni wpis luty 2018 z przebiegiem 208000 km. Na obecną chwilę samochód ma przejechane blisko 280000 km.

Po zakupie nie zdecydowałem się na wymianę rozrządu ze względu na brak przesłanek do jego wymiany. Samochód podczas odpalenia nie hałasował, nie słyszałem żadnych niepokojących dźwięków związanych z łańcuszkiem rozrządu.

Chciałbym teraz wymienić rozrząd w tym samochodzie ze względu na dość duży przebieg, dla własnego spokoju, ponieważ planuję jeszcze trochę się nim nacieszyć.

Ale przejdźmy do sedna tematu, prosił bym o podpowiedź jakich usterek mogę spodziewać się w tym samochodzie przy takim przebiegu ??? I jakie są mniej więcej koszty ich naprawy??

Na obecną chwilę jestem umówiony na wymianę rozrządu koszt to około 4100 zł, plus wymiana klap w kolektorze ssącym koszt około 500 zł

Czego mogę się spodziewać jeszcze w dalszej eksploatacji ?? Ktoś orientuje się ile wytrzymuje turbo w tych samochodach, wstryski i inne podzespoły które mogą ulec awarii ??

Wiem jesze że mam do wymiany szczęki hamulca ręcznego. Czy to duży koszt i czy wiąże się z wymianą całych tarcz z klockami??

Chciałbym po prostu wiedzieć z jakimi kosztami eksploatacji mogę mieć doczynienia.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam posiadaczy marki BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mechanik sprawdzi stan pompy wysokiego ciśnienia CR, bo może opiłkować i jak zawali układ paliwowy to wtedy jest wszystko do wymiany (pompa CR, listwa wtryskowa, wtryskiwacze, przewody do zbiornika paliwa, filtr paliwa oraz płukanie lub wymiana samego zbiornika).


Skrzynia manualna czy automat?

BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika.Koszt nowych oryginalnych klapek a ASO to 150zl .Robota niech będzie 100-150 zł max.Bo tam dużo roboty nie ma,wiem bo sam robiłem.Mechanik chce się wzbogacić twoim kosztem



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dzięki za spostrzeże, zwrócę na to uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Niech mechanik sprawdzi stan pompy wysokiego ciśnienia CR, bo może opiłkować i jak zawali układ paliwowy to wtedy jest wszystko do wymiany (pompa CR, listwa wtryskowa, wtryskiwacze, przewody do zbiornika paliwa, filtr paliwa oraz płukanie lub wymiana samego zbiornika).


Skrzynia manualna czy automat?

 

Mozna samemu sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika.Koszt nowych oryginalnych klapek a ASO to 150zl .Robota niech będzie 100-150 zł max.Bo tam dużo roboty nie ma,wiem bo sam robiłem.Mechanik chce się wzbogacić twoim kosztem



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak bez większego czyszczenia - tylko zdjęcie kolektora i wymiana uszczelki z klapami, to może i dużo…


Z mojej perspektywy, wyglądało to tak:

Uszczelka kolektora: 160zł + dwie okrągłe uszczelki rury mieszającej (między przepustnicą a kolektorem): 70zł + dwa oringi przy zaworze AGR: 50zł. Jak ściągamy AGR do czyszczenia, zasugerowano mi, aby wymienić też rurki łączące króćce wody przy chłodniczce spalin: 2x 60zł, to mamy już 4 stówki. Teraz pytanie: czy chciałoby Ci się z tym „głaskać” za 100zł?


Dziś odebrałem auto po takim zabiegu. Dostarczyłem wszystkie części poza tymi rurkami od chłodniczki.


Za samą robotę: czyszczenie kolektora, AGR, rury mieszającej i przepustnicy zapłaciłem 650zł. Całościowo (robota+części): 1130zł


Kolektor był zawalony konkretnie (przebieg: 127kkm). Warto było. Auto zupełnie inaczej reaguje na gaz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.