Skocz do zawartości

Zmiana na M-pakiet e90... przerabial już to ktoś?


klagosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 454
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
witam, zakładam m pakiet do e90 przed liftem, przedni zderzak juz mam, szukam jeszcze tylnego i moje pytanie jest nastepujace: czym konkretnie rozni sie tylni zderzak od polifta? Wiem ze dyfuzory sa inne , ale czy sam zderzak/skorupa/ jest taki sam ? Ciezko to okreslic ze zdjec. Sam dyfuzor mozna zmienic a pytam dlatego, ze moge kupic polifta prawie polowe taniej niz przed. Bylbym wdzieczny za odpowiedzi, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Czytając te wszystkie posty już się pogubiłem, więc przedstawię swoją historię i jeśli znajdzie się dobra duszyczka, która mi pomoże to będę bardzo wdzięczny:

 

Rozwaliłem swoje e90 2006r: Wymieniał będę:

1) Zderzak przedni z pdc (miałem standard) postanowiłem że założę już mpak.

2) Pas przedni

3) Przednie zawieszenie włącznie z sankami

4) Został rozpruty cały spód auta, wszystkie osłony plastikowe itd.

5) Chłodnice, intercoller

 

Co potrzebuje kupić w moim przypadku by zamontować zderzak mpak. Będę kupował używki. Nadkola plastikowe niby zostały (jakaś połówka jest połamana) ale z tego co się zorientowałem to i tak należy je wymienić. Na co zwrócić uwagę kupując zderzak, tak bym nie miał problemu z podłączeniem pdc i sprysków.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z zamontowaniem halogenów/świateł przeciwmgielnych w przy zamianie zderzaka przedniego na m pakiet? w standardowym zderzaku były żarówki bodajże h11, w halogenie mpakiet żarówki to hb4 czy jakoś tak, a te mają inne wtyczki. Należy je jakoś przerobić czy jest jakiś inny myk?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, jako że jestem nowy na forum.

 

Przejrzałem cały temat, ale nie znalazłem aż tak dokładnych informacji, jakich potrzebuję.

Chodzi konkretnie o to, że swoim E90 LCI zaliczyłem niestety dość sporą stłuczkę (oba zderzaki do wymiany), pomyślałem, że przy okazji naprawy warto zmienić zderzaki na M-pakietowe.

Problem w tym, że warsztat blacharski, do którego oddałem auto wymaga ode mnie bardzo szczegółowej listy części, jakie trzeba będzie wymienić, aby dokonać takiej przeróbki (włącznie z takimi elementami jak śruby, zatrzaski, drobne plastiki, wiązki do halogenów czy do PDC jeśli będą one wymagać wymiany). Więc jeśli ktoś jest w stanie stworzyć taką listę to będę bardzo wdzięczny, myślę że przyda się to też innym forumowiczom i rozwieje w 100% wątpliwości co do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to podobno naprawdę dobry i profesjonalny warsztat blacharski, ale akurat nie specjalizują się w BMW.

Naprawili by ten samochód bez problemu tak aby był zgodny ze swoją fabryczną specyfikacją, ale jak zaproponowałem doposażenie go w Mpakietowe zderzaki, to stwierdzili, że nie biorą za takie przeróbki odpowiedzialności jeśli nie podam im dokładnej listy wszystkich elementów jakie należy zmienić na inne :duh:

 

Jak na razie wiem (z tego tematu), że wymiany (poza zderzakami) wymagać będą na pewno:

 

-ślizgi zderzaka tylnego, nie wiem jak z przednimi?

-listewka między nakładką a tylnym zderzakiem ?

-nadkola przednie

- dolna osłona silnika razem z adapterem

-halogeny przeciwmgłowe + ich żarówki i wtyczki

Ale ktoś wspominał też o innych elementach (drobnych gumowych chlapaczach, innych spinkach, śrubach, wiązkach do halogenów) zastanawiam się też czy trzeba wymienić belki zderzaków i kierownice powietrza?

Edytowane przez Barteq.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak:

oczywiście zderzak tył,przód

-sprawdź czy w tylnym zderzaku jest listewka miedzy dyfuzorem a zderzakiem (nie zawsze w używkach jest ja nie mialem koszt ASO 80zł)

-kratki 3x, halogeny w przednim zderzaku

-ślizgi pod tylni zderzak

-niby piszą,że trzeba kupić adapter osłony silnika ale ja poradziłem sobie i bez tego

-będą musieli przerobić prawdopodobnie wpięcie do żarówek halogenowych ponieważ do m pakietowych podchodzą inne ale to 6min roboty

-żadnych nadkoli,prowadnic,spinek nie trzeba wymieniać..jak sobie coś przypomne jeszcze to dopiszę ale raczej to wszystko

http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kratki x 3 tak, ale nie zapominajcie o mocowaniu halogenów, prawdopodobnie to ten element: http://allegro.pl/mocowanie-lampy-przeciwmglowej-prawe-bmw-e90n-e91n-i4745028527.html (w aso taniej niż na allegro), bo tych halogenów nie ma jak zamocować do samych kratek pod halogeny. Ja na razie zamontowałem je bez tego elementu ale to już typowe druciarstwo.

 

aha nie dajcie sobie wmówić (jak twierdzą w aso) że trzeba dokupić wiązkę z pinami (koszt ok 50zł szt) i wtyczki pod halogeny. Wystarczą same wtyczki pod żarówki hb4 (koszt 8-9zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, zapomniałem o mocowaniach na halogeny..kolega wcześniej wysłał aukcje, a tutaj masz nr czesci..

51117891397 lewy

51117891398 prawy

 

logic a masz gdzies aukcje do tych wtykow na hb4 z przed m pakietu? bo też mam to na sztuke założone a należałoby to zrobić tak jak ma być..

http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.