Skocz do zawartości

akcja serwisowa 0011610600 - chłodniczka spalin


Maciej_X5

Rekomendowane odpowiedzi

Moje autko było ze 3 lata temu na akcji serwisowej chodniczki spalin (tych co to się paliły auta przez nie). Jakież było moje zdziwienie gdy wczoraj na wyświetlaczu pojawiła się informacja o objęciu auta akcją techniczną 0011610600.

Ciekawiej zrobiło się dalej z dość długiego tekstu wynika, że:

- chłodniczka nie spełnia "wysokich standardów BMW", może być nieszczelna, tworzyć palny osad itd

- BMW obecnie "pracuje nad środkiem technicznym, który będzie wymagał wizyty w warsztacie"

- "za kilka miesięcy gdy środek techniczny będzie dostępny skontaktujemy się z Panem/Panią ponownie" :shock:

- do tego czasu należy zwracać uwagę na kontrolkę check, niski poziom płynu chłodniczego itd

- przedłużono okres gwarancji na chłodniczkę spalin do 15 lat.

- na koniec prosi o prośbę na przeprowadzenie procedury zdalnej.


Nie znam języka okupanta, ale na niemieckich stronach piszą o akcji gdzie wzywa się właścicieli aut (w tym BMW), których dotyczy "dieselgate" (manipulacja normami emisji) by wgrać jakieś poprawki do softu.


Może ktoś zna temat bliżej i powie:

- dlaczego po wymianie chłodniczki znów akcja na chłodniczkę? wymienione niby lepsze też są wadliwe?

- co to za akcja gdzie środek techniczny będzie dostępny za parę miesięcy?

- czy aby nie chodzi o to, żeby przywołać posiadacza auta do serwisu i pogrzebać w sofcie (w kierunku spełnienia norm emisji = zamulenie auta).

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć przekładają na nową, zwłaszcza jak jest uszkodzona Twoja.

Też mam zaproszenie do serwisu, w najbliższym czasie się wybieram

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodniczka wymieniona, przy okazji trochę rzeczy dookoła. Jak jest uszkodzony kolektor to potrafią nawet kolektor zmienić ale jest warunek - brak modyfikacji w sterowniku silnika, wszystko seria. Czas wymiany około 3h, żadnych zmian w sterowniku nie było na serwisie.

Auto zastępcze przysługuje.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 2.03.2023 o 20:25, STxPawlo napisał(a):

Ja już też jestem po akcji serwisowej. Przed wymianą nieraz można było odczuć zapach spalin w aucie. W serwisie mówili, że to właśnie prawdopodobnie chłodniczka spalin. Po wymianie jak ręką odjął.

I jakie wrażenia, soft silnika wgrany też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.