Skocz do zawartości

Podgrzewacz bmw e83 x3 3.0d 204km


KarolXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów czy ktoś z was zajmowal się tematem podrzewacza . I czy poprawienie zimnych lutow coś pomaga. Może można go usunąć całkiem czy będzie miało to jakiś wpływ na pracę układy chłodzącego jeśli tak to w jaki sposób można to wykonać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Uszkodzdnia moga różne. Jak rozbierzesz to zobaczysz.

Po odpieciu podgrzewacza, bedziesz mial błąd. Wplyw bedzie miało taki, że ciepłe powietrze na kabine bedzie póżniej leciało. Podgrzewacz ogrzewa ciecz na wężu do nagrzewnicy. Auto wolniej będzie sie nagrzewalo. Mozesz go wyjać tylko musisz rury ktore odepniesz od podgrzewacza połączyć czyms. Srednica jest identyczna, wiec bez problemu coś wykombinujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info muszę wyjąć podgrzewacz i sprawdzić czy da się go jeszcze uratować i poprawić zimne luty. Najlepiej to bym go usunął na zawsze bo tylko kłopot z tym jest.

 

Powiedz to mojej żonie... :) Gdybym usunął go z naszego X3, miałbym z rok "jazdy na ręcznym"... :) :) :)

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zostawić, potem 5km się wnętrze nagrzewa zamiast tak jak z podgrzewaczem kilkaset metrów
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jaki masz objaw że pytasz o usunięcie ?

U mnie po chwili pracy i zgaszeniu auta dziwnie buczy >> jakby coś pompował .. po dłuższej jeździe potrafi ze 30 sekund coś bzyczeć czy burczeć ( trudno to nazwać ) i zawsze jest tak że gaszę auto a on wydaje ten dźwięk ale coraz ciszej i ciszej aż się wyłącza i nie burczy ...

Nie pamiętam czy to się latem działo .. tak rzadko tym autem jeżdżę teraz że może z 3 razu w roku i tyle wiem że się to pojawiło już jakiś czas temu i jest cały czas ... :?

W drugim X3 które miałem ale 2.0d z M47 i którym cały czas jeździłem nic nie buczało po zgaszeniu auta .. Ten co buczy to 3.0sd z M57 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jaki masz objaw że pytasz o usunięcie ?

U mnie po chwili pracy i zgaszeniu auta dziwnie buczy >> jakby coś pompował .. po dłuższej jeździe potrafi ze 30 sekund coś bzyczeć czy burczeć ( trudno to nazwać ) i zawsze jest tak że gaszę auto a on wydaje ten dźwięk ale coraz ciszej i ciszej aż się wyłącza i nie burczy ...

Nie pamiętam czy to się latem działo .. tak rzadko tym autem jeżdżę teraz że może z 3 razu w roku i tyle wiem że się to pojawiło już jakiś czas temu i jest cały czas ... :?

W drugim X3 które miałem ale 2.0d z M47 i którym cały czas jeździłem nic nie buczało po zgaszeniu auta .. Ten co buczy to 3.0sd z M57 ..

 


U mnie w M47N2 też coś buczy z nawiewów (przypomina trochę kurczącą się gumę) jak wyłączam silnik i teraz pytanie za 100pkt, gdzie ten podgrzewacz jest, każdy X3 to ma ? bo u mnie to chyba nie działa... dopóki mi się silnik nie nagrzeje to o ciepłym nawiewie mogę pomarzyć... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kazdy diesel ma jakis podgrzewacz. Jak masz webasto to tego chyba nie masz ale pewny nie jestem. Podgrzewacz jest po stronie kierowcy przy nadkolu. Taki srebrny prostopadloscian. Od strony lampy wchodzi rurka od plynu chlodzacego i wychodzi z drugiej strony. Rutka wychodzaca idzie do grodzi do nagrzewnicy. Podczas naprawy mozesz spokojnie zastapic to rurką plastikową do wody docieta na odpowiednia dlugość i dwoma obejmami. Plynu duzo nie wyleci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.