Skocz do zawartości

Problem z dostępem komfortowym.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od pewnego czasu przypadkowo napotykam problem z otwieraniem drzwi z uzyciem sensora na klamce. Przykladowo zamykam auto przykladając palec do klamki po czym ide do sklepu. Wracam za około 10 minut kłade palec na czyjniku, slysze jak przeskakuje rygiel w drzwiach, ale nadal auto jest zamkniete. Musze tak szarpac jak jechowy zanim sie do auta dostane. Czy to jest normalne, czy cos robie zle?


Ten sam problem tyczy sie wszystkich drzwi, czasami jedne drzwi nie zadziałają, a zadziałają inne.

Na filmie wiecej detali.


Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Pierwsze primo - też mamy taką puszkę z Zingsami ;)


Drugie primo - nie wiem czy to kwestia ustawień kluczyka w menu, ale u mnie samochód by się po wyjęciu kluczyka z pazłotka od razu sam odblokował (lusterka + drzwi). U Ciebie nie ma żadnej reakcji.


Trzecie primo - mam wrażenie, że próbując otworzyć auto Ty je zamykasz... Po prawej stronie klamki, w miejscu które według mnie trzymasz i dotykasz kilkukrotnie jest czujnik do zamykania (ryglowania) zamka, a nie otwierania. Dlatego słychać ten dźwięk, bo system zamyka już zamknięte drzwi. Dopiero jak przesuwasz rękę lekko w lewo, to łapiesz za czujnik służący do otwierania i wtedy samochód się otwiera.

Opublikowano
Pierwsze primo - też mamy taką puszkę z Zingsami ;)


Drugie primo - nie wiem czy to kwestia ustawień kluczyka w menu, ale u mnie samochód by się po wyjęciu kluczyka z pazłotka od razu sam odblokował (lusterka + drzwi). U Ciebie nie ma żadnej reakcji.


Trzecie primo - mam wrażenie, że próbując otworzyć auto Ty je zamykasz... Po prawej stronie klamki, w miejscu które według mnie trzymasz i dotykasz kilkukrotnie jest czujnik do zamykania (ryglowania) zamka, a nie otwierania. Dlatego słychać ten dźwięk, bo system zamyka już zamknięte drzwi. Dopiero jak przesuwasz rękę lekko w lewo, to łapiesz za czujnik służący do otwierania i wtedy samochód się otwiera.

Ad.2 - to ustawienia kluczyka w menu. Ja mam automatyczne zamykanie, ale otwieranie dopiero po złapaniu za klamkę - czyli dokładnie tak jak tu.

Ad.3 - chyba dokładnie jest tak jak piszesz :D Klamkę wystarczy złapać normalnie, jakby się chciało otworzyć drzwi. Odblokowanie jest błyskawiczne. Tam gdzie naciskasz palcem są takie dwa ząbki do zamykania zamka :D

Opublikowano
  • Autor

Mam ustawione:

1. NIE OTWIERAJ auta automatycznie, dlatego po wyciagnieciu z pudełka auto sie nie otwiera.

2. Mam ustawione zamknij auto, jesli kluczyk sie oddali


Obczaje jeszcze raz, moze faktycznie mam nie dotykac czujnika, tylko od razu szarpac :]

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Nie szarpać. Normalnie złapać klamkę i pociągnąć. Ewidentnie zamykasz auto i szarpiesz za klamkę. Chyba prędzej ją wyrwiesz ;)
Opublikowano
Czujnik na klamce jest do zamykania auta. Dotykasz czujnik odchodzac i auto sie zamyka. Jak chcesz otworzyc to po prostu lapiesz za klamke i ciagniesz, bez zadnego macania czujnikow.
Opublikowano
  • Autor
Faktycznie tak jak pisaliście, jak nie dotykam czujnika to drzwi otwierają sie od razu.
Opublikowano

Puk, puk.

Kto tam?

Instrukcja obsługi….


Można się pogubić w tym wszystkim.

Dobrze ze jest ona wgrana w system auta oraz dostępna na telefonie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.