Skocz do zawartości

Parujące klosze lamp przednich


sosen85

Rekomendowane odpowiedzi

Nie macie problemów z parowaniem lamp przednich w LCI?


U mnie parują lekko podczas mycia i po zatrzymaniu się w deszczową pogodę. Po zapaleniu świateł, mgiełka znika.


Traktujecie to jako normalne zjawisko czy zgłaszanie na gwarancji? Spotkałem się różnym podejściem w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim X3 parują od wyjazdu z salonu reflektory laserowe. Zgłaszane kilkakrotnie na gwarancji. ASO ma swoją tabele i mierzy stopień zaparowania, moje jeszcze nie kwalifikują się do wymiany. Podobno ten typ tak ma, jak przekroczy określony % to wymienia. Mam nadzieje że nastąpi to przed końcem gwarancji na samochód :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w X4 to samo. Lewy lekko paruje. Ale zauważyłem to tylko raz. Jak będą parowały dalej to muszę doprowadzić do takiego stanu, żeby zaparował całkowicie żeby mi to ASO wymieniło. Przecież to nie są tylko kwestie estetyczne. W środku jest delikatna elektronika która będzie z czasem do wilgoci korodowała i lampę trafi szlak. A wymiana takiej lampy tania nie jest. Nie zamierzam wymieniać jej na swój koszt po gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też o tym słyszałem, że na początku mogą parować a później problem jakby sam z siebie mija. Nie wiem, doszczelniają się czy wygrzewają? No u mnie na razie parowanie jest wyłącznie w lewym i wyłącznie po zewnętrznej stronie, to przy logo BMW i trochę na dole. Tragedii nie ma ale wilgoć to wilgoć dlatego jakby parowały dalej to tak jak pisałem, muszę doprowadzić do jakiegoś takiego zaparowania na maksa i porobić zdjęcia żeby to wymienili na gwarancji. A tak to wygląda u mnie:

c9b3b34bb81a.jpg


Póki co tylko raz się zdarzyło. Zobaczymy jak będzie dalej. Ale wiem z jakimi ludzie jeździli do ASO i ci odsyłali ich z kwitkiem dlatego ja ze swoim przypadkiem nawet się nie zgłaszałem bo wiem z góry jak to się skończy.


Natomiast w temacie reflektorów to jednak BMW strasznie dało d**y rezygnując ze spryskiwaczy. Przez ponad 10 lat jeździłem autami ze spryskiwaczami i reflektorów praktycznie nie dotykałem. Teraz dopiero widzę, co to znaczy ich brak. Dzień w dzień muszę je teraz myć bo są całe uwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.