Skocz do zawartości

E60 3.0D 218km śmierdzi spalinami


rafaelo94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, borykam się z problemem smrodu spalin w kabinie samochodu, problem wyczuwalny jest gdy okno jest otwarte, jak się to dostaje do środka przez okno? Kolektor wymieniony na żeliwny, 2 razy wymieniane podkładki pod wtryskami, plecionka od wydechu ponoć w porządku, mechanik rzucił jeszcze taki temat, że to chłodniczka EGR z tym, że poinformowałem go że raz na pół roku muszę dolać troszkę płynu chłodniczego bo autko płaczę, że go za mało. Czy winowajcą dieselka w kabinie jest ten egr? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smród jest zaraz po odpaleniu i na 100% idzie przez nawiew powietrza. Czasem delikatnie zalatuje na światłach ale bardzo sporadycznie.

Błędy mam tradycyjne od świec żarowych ale nic od egr.

Z otwartymi szybami nie jeżdżę nigdy więc tego nie jestem w stanie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam ślepy jestem. Wogóle dziwna sprawa faktycznie, u mnie jeszcze był motyw ze spalinami jak zapchał0 mi dpf i wycisnęło albo raczej złe było poskręcane po wymianie kolektora ,waż od turbo zsunął sie i hałas jak z kamaza.No ale piszesz ze dpf niema ? A egr nie zaślepione w takim razie ??

U ciebie bez dodatkowych walorów dźwiękowych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no egr jest seryjny i jest sprawny, jakiś czas po wymianie kolektora, podciśnienie się przetarło i świecił check od egr, zbyt duży przepływ czy coś takiego świeciło. No ale wężyki wymienione i wszystko wróciło do normy. Nic nie demontowałem i nie zaślepiałem, ponoć trzęsie silnikiem przy zatkaniu, czy tylko przy odpaleniu i gaszeniu nie pamiętam, ale został jak bym seryjnie. No i właśnie mechanik celował jeszcze w chłodniczkę egr właśnie, ona jest z przodu na górze z termostatem, że jak mi płynu chłodniczego ubywa to może być nie szczelna. Ale czy to byłby dodatkowy objaw taki, że z otwartymi oknami się jechać nie da bo w momencie głowa boli od diesla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mignął mi gdzieś taki temat, ale nie mogę go nigdzie znaleźć, że przy otwartym oknie zaciągało spaliny do środka i o ile się nie mylę było to związane z kratkami wentylacyjnymi które znajdują się w bagażniku przy nadkolach, ale było to dawno i nie pamiętam szczegółów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem coś takiego znalezionego na Google, ale o Audi 80 jak dobrze pamiętam, też temat z dawnych lat i tam była mowa o kratkach w bagażniku. Nie wiem czy w bmw jest taka samo? U mnie bagażnik jest zaspawany, kanapa się nie składa zaciągało by przez to do środka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.