Skocz do zawartości

E39 M52B20 Visco..


mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie z gatunku banalne ale może nie do końca . a mianowicie czy silniki serii M52 mają takie samo Visco? Chodzi mi o to czy załączają się przy tej samej temperaturze? Silnik na jednym Vanosie i silniki TU... z tego co wiem silniki na pojedynczym vanosie pracują w temperaturze 92 stopni a silniki TU (podwójny vanos) pracują w temp. 98 stopni. Więc chyba powinno być inne a jak jest na prawdę... ??? pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kupisz visco w autoryzowanym serwisie, to pewnie dostaniesz to, co maja w paierach.... Jesli kupisz w zwyklym sklepie czy hurtowni, to podejda do zagadnienia "sztuka jest sztuka"

Ja w swoim touringu mam zamiennik z ktergo jestem bardzo zadowolony. Zalacza sie przy kazdym uruchomieniu silnika. Nawet jak silnik jest cieply. I ne zamieie na inne, dlatego ze jadac kiedys przez Niemcy, malo nie zagotowalem silnika.... Dlatego tera wole takie visco.

W drugim mialem visco "cichsze" (nowe, bo to juz bylo po doswiadczeniach z touringiem),- prawie nieslyszalne, ale jakos mi nie odpowiadalo. Nie bylo slychac kiedy sie zalacza.

A temperatura? Czy 92 cz 98 - to chyba nie ma juz takiego znaczenia (roznica 6 stopni). Wazne, zeby dzialalo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam pytanie z gatunku banalne ale może nie do końca . a mianowicie czy silniki serii M52 mają takie samo Visco?

Nie, m52 i m52tu mają inne wiska.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... drążę ten temat dlatego ponieważ u mnie według testu nr.7 temperatura oscyluje 99-101 chociaż założony mam nowy termostat na 92 stopnie i wydaje mi się że Visco załącza się chyba 99-100... jest sprawne bo na zimnym też załącza i przy gorącym też (nie można zatrzymać wiatraka). czyli wychodzi na to że jest od silnika TU .. Czy w takim razie jazda z tą wyższą temperaturą w moim silniku jest możliwa na dłuższą metę czy szukać innego Visco?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visco na Twoim samochodzie może być sprawne, każda viskoza ma zawór który jest sterowany blaszką która reaguje na temperaturę i otwiera ten zawór, niektóre mają regulację i pozwalają na jej precyzyjne ustawienie, sprawdzałeś u siebie czy masz regulację? jeżeli na termostacie masz wybitą temperaturę 92 stopnie, nie oznacza to że silnik będzie trzymał równo 92, będzie utrzymywał więcej, przy 92, realna na silniku będzie w ok. 94/97, ale z tego co podałeś temperatury, te 101 bez obciążenia to trochę za dużo, wygląda na to że wisko się spóźnia. Zaglądałeś też co się dzieje między chłodnicami klimy i wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o same rodzaje viskoz w M52 to były ze 3 rodzaje, wersje dla ciepłych krajów mocniejsze, wersje dla wentylatora 410mm, wersje dla wentylatora 420mm, bo różne były zakładane, więc trzeba by sprawdzić samą średnicę wentylatora, a najlepiej sprawdzić po Vinie, co tam pchali akurat. W zamienniku dostaniesz wiskozę do M52 jedną dla wszystkich, ale to też nie znaczy że nie można nad nią zapanować i poprawnie ustawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wymieniałem ten termostat założyłem nową obudowę termostatu, chłodnica wody była wyciągnięta i jest czyściutka i taka była,chłodnica klimy też czysta a pompa wody ma rok. Ogrzewanie grzeje bardzo szybko i parownik od LPG też czyli powietrza w układzie raczej nie ma. Czyli pozostaje kwestia Visco tak mi się wydaje...chyba że jeszcze coś powinienem sprawdzić? Mam też E46 M52TUB20 tam też już kilka razy wymieniałem pompę wody , odpowietrzałem i zawsze jest dobrze... tylko że tam jest wentylator elektryczny i nie ma żadnych problemów....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki to termostat? Sprawdź na komputerze kiedy zaczyna się otwierać (temperatura przy wejściu na chłodnicę) lub fizycznie ręką wyłap ten moment. Mało który obecnie termostat w zamienniku działa w bmw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
gwint może pasować, ale to nie będzie chodziło poprawnie, w benzynie masz śmigło jak w samolocie, bardzo agresywne, w dieslu ten wentylator ma zupełnie inną konstrukcję, diesel jest mniej wymagający jeżeli chodzi o chłodzenie, nie kombinuj, bo nic z tego nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.