Skocz do zawartości

Drive asist profesional - uwaga


Rolekt

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,


Tak jak lubie praktycznie non stop korzystac z drive assist, to jednak dobrze pamietac ze to jednak „tylko” system wsparcia kierowcy a nie system (pol) autonomicznej jazdy.


Wczoraj auto nie zauwazylo fiata 500 jadacego przed nami. Byc moze pogoda miala na to wplyw. Anyway, ladnie to widac na zdjeciu - fiacik przed nami, a wyswietlacz go nie pokazuje. Zdjecie zrobilem w momencie jak stalismy. Ale chwile wczesniej jechalismy, zaczelismy sie zblizac do fiata jadacego tym samym pasem, a nie zaczelismy zwalniac, co zwrocilo moja uwage


Niestety nie wiem jak umiescic to zdjecie :(


Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,


Tak jak lubie praktycznie non stop korzystac z drive assist, to jednak dobrze pamietac ze to jednak „tylko” system wsparcia kierowcy a nie system (pol) autonomicznej jazdy.


Wczoraj auto nie zauwazylo fiata 500 jadacego przed nami. Byc moze pogoda miala na to wplyw. Anyway, ladnie to widac na zdjeciu - fiacik przed nami, a wyswietlacz go nie pokazuje. Zdjecie zrobilem w momencie jak stalismy. Ale chwile wczesniej jechalismy, zaczelismy sie zblizac do fiata jadacego tym samym pasem, a nie zaczelismy zwalniac, co zwrocilo moja uwage


Niestety nie wiem jak umiescic to zdjecie :(


Pozdr

 

tak też instrukcja wskazuje, że to system wspomagający. u mnie też nie zawsze wykrywa auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja potwierdzam problem, jestem ciekawy czy inni też mają z tym problem. Nie zawsze mi wychwytuje auta, ale nie podczas jazdy z aktywnym tempomatem, tylko moge podjechać prawie na zderzak do innego auta i nie pojawia się ostrzeżenie. Co jest jednoznaczne, że w sytuacji kryzysowej nie zahamuje.,..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
2 godziny temu, pijasz napisał(a):

System utrzymania pasa ruchu jest perfekcyjny, dużo bardziej precyzyjny niż w Audi. Utrzymuje zawsze samochód pośrodku pasa ruchu.

To ja się z tym pozwolę nie zgodzić. Może to kwestia przyzwyczajenia ale w moim odczuciu większość tych systemów działa w BMW zdecydowanie gorzej niż w Audi/VW (ale to nawet nie, że jest jakaś niewielka różnica, tylko to jest przepaść). Po pierwsze aktywny tempomat - w grupie VAG da się na tym przejechać praktycznie wszędzie i w żaden sposób to nie irytuje - w BMW przez to, że nie ma praktycznie żadnych ustawień, to jest dużo dużo gorzej. Utrzymanie pasa ruchu - tu ciężko mi powiedzieć, gdzie trzymał lepiej - bardzo możliwe, że w BMW ale moim zdaniem to większy problem niż zaleta. Niestety bardzo często przy zmianie pasa ruchu (z włączonym kierunkowskazem), jeżeli zrobi się to za szybko, to dość mocno potrafi szarpnąć (jest to bardzo niebezpieczne, a do tego bardzo niewygodne). Dodatkowo te wszystkie awaryjne hamowania (głównie przy parkowaniu) - w Audi/VW to działało perfekcyjnie - w ciągu 6 lat może raz czy dwa auto mi nagle zahamowało ostro przy parkowaniu bez większego powodu - w BMW mam ochotę wyłączyć tą funkcję na amen - non stop hamuje jak głupi jak się do czegoś zbliża z boku a już szczytem jest to jak podczas nawracania potrafi pasy na jezdni rozpoznać jako przeszkodę (i efekt jest taki, że żeby dalej pojechać to trzeba się przeklikać przez ekran). W piątek miałbym pierwszą w życiu kolizję z mojej winy, bo wyjeżdżając z miejsca parkingowego system nie zadziałał i nie ostrzegł, że jedzie jakiś samochód (a zdrowo zapieprzał w zabudowanym). W Audi/VW zawsze w takiej sytuacji auto samo hamowało. Jedyne co jest lepsze (choć nie wiem, czy w nowych Audi/VW też już tego nie ma), to że jeżdżąc na wyłączonym tempomacie auto nadal samo lekko hamuje dojeżdżając do innych samochodów, czy przed skrzyżowaniem jak wrzuci się kierunek. Co do zasady jednak mój passat sprzed 7 lat miał zdecydowanie lepiej funkcjonalne i bezpieczne systemy niż LCI X5. Pomimo, że z auta jestem co do zasady zadowolony, to przez to jak działają te systemy żałuję, że nie kupiłem Cayenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.