Skocz do zawartości

BMW E90 320d - końcówka wydechu


Furizer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym założyć jakąś końcówkę wydechu, żeby trochę upiększyć mój samochód, poszperałem na forum, ale nie znalazłem podobnego przypadku zgodny z moim opisem.

Piszę też, ponieważ jestem zielony w tych tematach, dlatego wole poradzić się doświadczonych osób w tej kwestii. Doszukałem się, że częstym wyborem do tego modelu BMW jak w temacie są końcówki Ulter,

ale też zastanawiam się osobiście nad końcówkami z RM-Motors tyle, że te końcówki mogą być utrudnieniem przy montażu. Interesuje mnie podwójna końcówka w czarnym kolorze tylko pytanie, które

końcówki tego typu będą pasować, żeby to elegancko wyglądało. Dodam, że chce zakupić również dyfuzor z Maxton Design, dlatego wiem że to musi być wymierzone. Wyczytałem również, że większość użytkowników

ma zakrzywioną fabryczną końcówkę wydechu u mnie ten przypadek jest nieco inny, dlatego wolałem założyć nowy temat w tej kwestii. Poniżej zdjęcia jak to się u mnie prezentuje, z góry dzięki za podpowiedzi.


IMG-3285.jpg


IMG-3286.jpg

Edytowane przez Furizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że też nie mam DPF'a :D ale mniejsza. Czyli tego typu wydech będzie pasować i czy tak jak wspomniałem będzie się kleić z dyfuzorem (linki poniżej).

K. wydechu - https://ulter.com.pl/pl/offer/endings/double/458

Dyfuzor - https://maxtondesign.pl/product-pol-14960-Splitter-Tylny-Srodkowy-z-dyfuzorem-BMW-3-Sedan-E90.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpiąć do tematu?

Podobnie jak kolega trochę zielony w tym jestem ale mam podobny albo nawet taki sam tłumik. Chciałbym się dowiedzieć czy da się po prostu znaleźć samą końcówkę tłumika żeby zmienić ją na dwururke? Czy cały tłumik końcowy trzeba zmieniać bo ten wylot jest dosc szeroki... Posiadam BMW e91 2.0d 177km wywalony dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że też nie mam DPF'a :D ale mniejsza. Czyli tego typu wydech będzie pasować i czy tak jak wspomniałem będzie się kleić z dyfuzorem (linki poniżej).

K. wydechu - https://ulter.com.pl/pl/offer/endings/double/458

Dyfuzor - https://maxtondesign.pl/product-pol-14960-Splitter-Tylny-Srodkowy-z-dyfuzorem-BMW-3-Sedan-E90.html

 

Chłopie, ale nie wiem, nie masz rąk, czy o co chodzi? Masz wszystkie wymiary, bierzesz suwmiarkę i mierzysz. Teraz mało kto montuje same końcowki, bo chlopaki w podobnej cenie zrobią koncowy przelot:

Screenshot-20211109-142854-Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zakładając ten wątek miałem na myśli jakąkolwiek pomoc lub radę ze strony ludzi, którzy zderzyli się z podobnym tematem, jakbym miał dostęp do auta to bym sobie to pomierzył tak jak piszesz i nie zakładał bym tego wątku.

Podpinam się jeszcze do pytania, które zadał mziebura, na załączonym przeze mnie drugim obrazku widać jak szeroki jest koniec tłumika.

 

Mogę się podpiąć do tematu?

Podobnie jak kolega trochę zielony w tym jestem ale mam podobny albo nawet taki sam tłumik. Chciałbym się dowiedzieć czy da się po prostu znaleźć samą końcówkę tłumika żeby zmienić ją na dwururke? Czy cały tłumik końcowy trzeba zmieniać bo ten wylot jest dosc szeroki... Posiadam BMW e91 2.0d 177km wywalony dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nad czym tu gdybać, ja miałem końcówkę skierowaną dół. Kupiłem końcówkę ultera z dwururką. Tyle że skośną i poprosiłem o zrobienie jej z kielichem fi60 (https://ulter.com.pl/pl/offer/endings/double/382). Różnica taka, że wtedy sama końcowka kosztowała 100zł mniej :D

Pojechałem do tłumikarzy. Obcieli końcówkę przespawali uchwyt i po robocie.

Końcówka pasowała do zwykłego zderzaka a potem bez przeróbek ładnie spasowała się z mpakietem.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, chciałem nadpisać się ku przestrodze dla innych, którzy będą mieli podobne pytanie.

Trochę mi się z tym zeszło, ale miałem inne rzeczy do ogarnięcia przed przyspawaniem końcówki wydechu. Generalnie wystarczy, że znajdziecie kogoś najlepiej w profesji tłumików i wam to na spokojnie ogarnie.

Zapłaciłem za przyspawanie 80 zł i trwało to niecałą godzinę, a średnica wew. końcówki, którą montowałem to 55 mm,

także gruba różnica w porównaniu do tego jaką średnice ma fabryczna końcówka tłumika w tego typu modelach (ok. 90mm, screeny z przed powyżej).

Poniżej SS'y. jak to się prezentuje, mam nadzieję, że pomogę osobom, które się jeszcze zastanawiają ;)


PS. trochę brudnawo, ale no zima jest i co za tym idzie sól ;d


IMG-3377.jpg


IMG-3394.jpg


IMG-3395.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.