Skocz do zawartości

[N47] 320D Poprawny poziom płynu chłodniczego


Bierhoff97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miesiąc temu kupiłem BMW e90 2008r 320D 177km N47. Mam problem z płynem chłodniczym. Przede wszystkim nie wiem jaki poziom jest odpowiedni ponieważ nie mam tego spławika czy jak to się tam nazywa. Czy na podstawie tego zdjęcia ktoś mógł by mi powiedzieć czy poziom jest ok czy jest go za dużo a może za mało? Jakieś 1,5k km temu dolałem go do równi z samą górą tego ,,krzyżyka''. Jak widać ubyło około 3-5mm. Możliwe że nalałem go za dużo i nadmiar wylatuje? Według mechanika nie ma żadnych wycieków z układu. Myślałem jeszcze o ewentualnej zmianie korku być może on jest nieszczelny. Czy ktoś ma może pomysł gdzie ubywa ten płyn? Z góry dzięki za pomoc :D


310483042_1151770082119934_4773844886812798197_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z ubytkiem płynu i okazało się, że wypływa z pękniętej śruby odpowietrznika. Jednak w moim przypadku było to widoczne, bo po dłuższej trasie okolice właśnie tej śruby były zalane, ale warto sprawdzić może masz na tyle mały wyciek, że ledwo go widać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten biały plastik powinien być mniej więcej po środku zbiorniczka. Jutro zmierzę suwmiarką dokładny wymiar.

Płyn masz chyba jakiś nie ten tego albo tak wyszło na zdjęciu, powinien być zielonkawo niebieski G11. A najczęściej siada uszczelka pompy wody i leje się po bloku. Jak nie widać białego nalotu obok koła pasowego to dodatkowo może być nieszczelna chłodnica spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.