Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie filtra DPF. BMW E91 m47


Bartek3472

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z BMW E91 2.0d m47. Od jakiegoś czasu DPF wypala się średnio co 100km. Przy kupnie auta jakieś 25tys km temu DPF był prany. W aucie nie ma żadnych błędów czy innych problemów. Turbina regenerowana 15 tys km temu. Problem polega na tym że sadza w mieście rośnie bardzo szybko. Czasami jest to 1g na 10km a czasami w 10km potrafi urosnąć o 15g. Bardzo dziwne jest też to że w tym samym czasie w którym wypalanie się aktywuje momentalnie spada dość spora część poziomu zapchania, np jest 50% i 35g sadzy. Odpala się wypalanie i od razu spada do 30% i 20g Ciśnienie wsteczne wydaje się być ok. Czasami jednak gdy auto jest rozgrzane na postoju potrafi pokazywać 25-26hPa, na wyłączonym silniku przez jakiś czas po zgaszeniu czasami pokazuje 16hPa.Podmienilem czujnik ciśnienia na sprawny używany od kolegi i bez większych zmian Monitorowane aplikacja b-tool. Może ktoś miał podobny problem i coś podpowie? Poziom popiołu jest niski ponieważ zrobiłem adaptacje filtra z myślą że coś to poprawi. Dystans od regeneracji kasuje się tylko wtedy gdy filtr wypali się do 0. Chciałem dodać screeny ale jestem tu nowy i nie wiem za bardzo jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dokladnie jakie maja byc pod obciazeniem, ale szukaj anomalii.

Jesli jadac mniej wiecej z tym samym obciazenieniem nagle zmienia sie wskazanie cisnienia i skacze sadza w gore (po chwili znow zmiana cisnienia i sadza w dol ) to cos moze byc na rzeczy.


Mozesz tez sprawdzac wyrywkowo na zgaszonym silniku jaka jest wartosc (powinno byc ok -1/1 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.