Skocz do zawartości

[e46] Cabrio i felgi styl 67 19" z M3 pomoc w doborze opon


jasiel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukałem ostatnio felg stalowych lub alu na zimę do swojego auta i z racji że posiadam nowe opony zimowe o rozmiarze 225/55/R16 poszukiwania zmierzały właśnie w stronę 16-tek. Poczytałem jednak forum i okazało się że ze względu na średnicę tarcz przednich nie wchodzą one na 330d. Spotkałem się jednak z opinią że jest jakiś model felg 16" od BMW (stalowych) który ze względu na ET jednak wchodzi. Czy ktoś posiada jakieś doświadczenia w tej kwestii?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga z niskim ET np od serii 5 i 7 powinna się zmieścić. Istnieje niestety problem z obcieraniem o nadkole tylne (może się zdarzyć)

Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie dystansów.

 

Pożycz 16 od piątki i sprawdź czy nie obciera o zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/55/16 są idealnym zamiennikiem 225/45/17

 

nie prawda, 225/55/16 będą miały większą średnicę.

 

wybrane zalecane rozmiary opon do E46:

* 205/55/16: średnica 631,9mm

* 225/45/17: średnica 634,9mm

* 205/50/17: średnica 636,8mm

 

jak widać rożnica w średnicy rzędu 5mm...

 

* 225/55/16: średnica 653,9mm

 

te są mają już ponad 2cm wyższą średnicę. pasowałyby, gdyby miały profil "50" zamiast "55", wtedy średnica wynosiłaby 631,4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
moim zdaniem nie ma co kombinować tylko odżałować na cztery stalowe felgi 17" i do tego opony 205/50/R17.

Te stalowe 17ki wyglądają koszmarnie... już lepiej kupić jakieś aluminiowe węższe, pod takie opony ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukałem ostatnio felg stalowych lub alu na zimę do swojego auta i z racji że posiadam nowe opony zimowe o rozmiarze 225/55/R16 poszukiwania zmierzały właśnie w stronę 16-tek. Poczytałem jednak forum i okazało się że ze względu na średnicę tarcz przednich nie wchodzą one na 330d. Spotkałem się jednak z opinią że jest jakiś model felg 16" od BMW (stalowych) który ze względu na ET jednak wchodzi. Czy ktoś posiada jakieś doświadczenia w tej kwestii?

 

Pozdrawiam!

Mogę ci kolego sprzedać ori alu felgi 17-stki w dobrej cenie, jeśli chcesz to pisz na priv.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
Witam jak w temacie mam zamiar kupić felgi od M3 styl 67 8J ET47 i tył 9.5J ET27 potrzebuję dobrać opony tak aby był lekki naciąg, ponieważ boję się aby nie obcierało z tyłu. Dodam że w e46 cabrio mam ori M Pakiet również w zawiasie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam mam ten sam problem potrzebuje wrzucic 16tki na tył do e46 330d podzieli sie ktos doswiadczeniem jaki rozmiar jest potrzebny zeby zacisk sie zmiescil? Mam 16tku j7 is47 ale nawet przy dystansie 20mm dotyka jak wloze 2x20 to juz bedzie wystawalo kolo. Slyszalem ze od e34 moga pasowac ale czy ktos to juz probowal tutaj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.