Skocz do zawartości

Zawieszenie przód, twardość i stuki


Matrusbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam e91 ze sportowym zawieszeniem.

Od pewnego czasu na dziurach z przodu czuć i słychać jak niekomfortowo pracuje "zawieszenie". W cudzysłowie bo wymieniłem już komplet wahaczy, końcówki drążka, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, amortyzatory wraz z poduszkami itd. ( oprócz sprężyn, które były całe). Niestety, dalej jest niekomfortowo na dziurach. Na progach gdy kolo sie unosi, wszystko pracuje prawidlowo, czuc ze wszystko pracuje ok, ale gdy jest nierownosc w momencie gdy kolo opada jest dziwne uczucie twardosci i pukniecie na calym przodzie.

Jestem pewien, że po zakupie auta tak nie było. Zostaje chyba już tylko maglownica, aleee..


Przy wymianie końcówek drążka nie wyczułem luzu, a na kierownicy również go nie czuć, koła reagują od razu na minimalny ruch. Zanim znów coś wymienie chciałem Was zapytać czy czegoś nie pominąłem ? Wiem także, że przy maglownicy jest śruba, którą kasuje się luz przy zębatkach, ale czy jest sens nią kręcić ( trzeba btw kupić specjalną nasadkę) skoro nie wyczuwam luzu na drążkach :mad2: ?

Jest jeszcze jakiś sposób na sprawdzenie magla? Lub nie wiem o jakiejs dolegliwosci zawiechy w e91?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może źle poskręcane zawieszenie, wahacze ?

Podobno skręca się je, gdy auto stoi w 100% na kołach, czyli jest w swojej naturalnej pozycji, nie w powietrzu. Tyczy się to szegółnie tych śrub, które są w dużych, motylkowych, tulejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze czy gumy gdzies nie sa skrecone, ale wahacze to były dokrecane w momencie jak podnosnikiem piasta/tarcza zostala podparta i uniesiona, wszystko z kluczem dynamometrycznym :roll:


Czy moze miec znaczenie, ze wyminilem koncowki drazkow zamiast calych drazkow?

Jedyne czego nie widzialem to jak mechanik skrecal kolumne z amortyzatorem, moze tam gdzies cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.