Skocz do zawartości

Zakup 530d/540d/540i a obniżona akcyza -mild hybrid.


Rufio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Zastanawiam się nad sprowadzeniem poliftowej G31 z 6 cyl. silnikiem.

Teoretycznie są to tzw miękkie hybrydy, więc powinna być obniżona akcyza. Połowa z 18,6% .

Jak to rozegrać, żeby nie mieć problemów z dokumentami?


W Polsce ceny są takie sobie i wybor minimalny, a ewentualne cesje leasingów to wogole mają ceny z kosmosu.


Ciągle jeszcze zastanawiam się między 540d a 540i.

Mam teraz mocne 6 cylindrowe benzynowe 367KM i mocne 6 cylindrów w dieslu 270KM, więc wiem czego się mniej więcej spodziewać.

Dużo taniej jest jeszcze 530d RWD, a w polifcie ma 286 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć!


Ja sprowadzałem G31 mhev z DE i płaciłem połowę akcyzy. Z tego co pamiętam to na tym internetowym portalu od podatków była taka opcja do wyboru jeśli auto jest hybrydą. Urząd się nie czepia bo w niemieckim briefie jest wpisane, że auto to hybryda.


Warto dodać żeby przypilnować panie z wydziału komunikacji o wpisanie hybrydy w dowód rejestracyjny i problem z głowy.


Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam, u mnie również przeszła obniżona akcyza ze względu na napęd MHEV, ale urząd zażyczył sobie kompletu dokumentów do wglądu.

Miła niespodzianka, bo nastawiałem się na pełną wysokość akcyzy.

Całość rozliczona elektronicznie bez wizyty w urzędzie, jak u mojego przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Każdy urząd skarbowy ma w pewnym sensie autonomię i może podjąć decyzję wg swojego widzimisię - a później kop się z koniem.

Natomiast nie rozumiem ucieszenia redaktorów, że ktoś zapłacił więcej. Taka chyba polska chora natura.

Sama akcyza już jest dyskusyjna... czemu ma służyć, a dla pojazdów pow. 2 litrów czyli wyższa wydaje się zwykłym dodatkowym (i niemałym) podatkiem. Coś jak kiedyś opłata recyklingowa - tylko ściągnięcie kasy od ludzi.


PS.

Aha zwróćcie uwagę, że artykuł jest już dosyć stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej :)


Z racji, że na codzień siedzę w prawie podatkowym to stwierdziłem, że poszperam w tym temacie trochę bardziej.


Udało mi się dotrzeć do tego, że dyrektor KIS wydał w sprawie interpretację indywidualną z 23.8.2022 r., 0111-KDIB3-3.4013.116.2022.2.MK, Legalis. W interpretacji tej jest napisane, że można zastosować obniżoną skcyzę dla układu mHEV.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Moderatorzy

No i potwierdzilo się jak pisali przedmówcy.

Sprowadziłem właśnie poliftowe G31 540i z mhev.

Zapłacona obniżona akcyza 9,3%.

Urząd skarbowy nic nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem wam że bardzo ciekawe co piszecie z tą obniżona akcyzą, ja teraz sprowadzałem akurat G21 też miękka hybryda ale płaciłem całą stawkę gdyż z tego co mi wiadomo akcyza elektronicznie przejdzie tylko po roku czy innym czasie żeby się nie okazało że przyjdzie dopłata z odsetkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
57 minut temu, świr napisał(a):

Co z tego że jest wpisany jak to nie jest napęd hybrydowy w przypadku 540 mhev i nie jest w stanie poruszać się na tym napędzie co innego 545e gdzie to juz typowa hybryda plug in

 

 

Hybryda plugin do 2 litrów jest 0% akcyzy

Miękka hybryda niezależnie od pojemności jest 50% akcyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.