Skocz do zawartości

F34 320d 2015r Problem ze sterowaniem klimatyzacją


stawior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może ktoś podpowie w jakim jakim kierunku szukać...?

Klimatyzacja nie bardzo reaguję na zmiany natężenia nadmuchu podobnie jest z temperaturą, po dłuższej jeździe z wylotów powietrza kierowcy wręcz wieje ciepłym powietrzem! Funkcja AUTO jakby nie działała a jej włączenie powoduje że rozpoczyna od trybu zamkniętego obiegu!


Czy jest jakaś możliwość zresetowania sterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie kiedyś w E46. Z kratek chłodne powietrze, na nogi żar. ;) w przeciągu roku byłem w 4 warsztatach, nikt nie rozwiązał problemu. Jedni chcieli nawet rozbierać kokpit (cena wejściowa: 800PLN), że niby „klapy nawiewu się zatarły”. Pewnego dnia, po zatankowaniu i umyciu auta, wygrzebałem bezpieczniki. Od klimy były dwie sztuki. Jeden był spalony. Po wymianie, jak ręką odjął. Warto sprawdzić. ;)


Jak bezpieczniki całe, sprawdzałbym stan czynnika/szczelność…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki jak kolega wyżej pisze.

Może to głupie - ale kółko pod włącznikiem awaryjnych masz przestawione na kolor niebieski?

Pytanie czy po włączeniu klimatyzacji kompresor startuje, a jeśli tak to jakie są ciśnienia pracy, czy jest czynnik, czy jego przepływ nie jest zaburzony.

Podłączałeś może komputer czy nie ma błędów ?

Jeżeli na zewnątrz jest wysoka temperatura, to tryb auto włączy obieg zamknięty aby szybciej i łatwiej zbić temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.