Skocz do zawartości

F10/F11 535xD Osłony przegubów przód. Zamiennik?


Cichowczyc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Poszły mi obie osłony, sporo smaru na zaciskach, nie wygląda to ciekawie. Wyszło przy rutynowej wymianie oleju.


Teraz tak, zamiennik Lobro 70zł, orginał 350zł.


Myślicie, że jest sens oszczędzać? Ktoś ma doświadczenie?


Czy to jest prosta wymiana? Myślicie, że można to oddać do zwykłego warsztatu czy musi być mechanior do BMW zeby nic nie zwalić? (czyszczenie etc.) Na razie przeguby nie strzelały. Było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem w warsztacie zajmującym się tylko półosiami. Bardzo polecany zakład. Można powiedzieć, że pewniak.


Spec mówił, że przednie przeguby w tym modelu mają wadę i nie wytrzymują obciążeń. U mnie prawy jakotako, szłoby jeździć. Ale lewy do wymiany od razu. Więc jak już mieli to rozebrane to zrobili mi komplet.


Na razie jest ok. Koszt 1800zł. Nowe przeguby, nowe osłony, nowe uszczelniacze.


W serwisie byłem to powiedzieli, że jeżeli przegub siadł to jest niewymienny i nowa półoś 5k zł xD jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy zewnętrznej stronie to myślę że wystarczy te dwa dolne sworznie wybić ze zwrotnicy i powinno się dać rozdzielić półoś od przegubu . No ale to już zajęcie dla mechanika . Mi się już nie chce z tym szarpać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie półosi i amortyzatora nie jest konieczne. Wystarczy odpiąć górny wahacz od zwrotnicy, skręcić kierownicę i przegub zewnętrzny wychodzi. Polecam film https://www.youtube.com/watch?v=4GSKnWdaCe4. Jest tam też pokazany patent z opaską zaciskową na pierścień zabezpieczający żeby nie męczyć się z wbiciem przegubu. Zamiast zbijać przegub można wkręcić śrubę i przegub wyskoczy.

Problematyczne jest zapięcie oryginalnej dużej opaski bez posiadania odpowiedniego narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.