Skocz do zawartości

[M52B28TU] Podwyższone obroty, prawie zerowa reakcja na gaz


Reynald

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.


Panowie mam następujący problem po swapie. Było M54B22, wyjąłem ze sprawdzonego auta M52b28Tu, założyłem do tego osprzęt z b22 (większy kolektor dolotowy, elektroniczny pedał), do MS43 wgrana została mapa z M54B25. Problem jest taki, że silnik po odpaleniu trzyma okolice 1.6 tys obrotów, po dodaniu gazu zaczynają falować obroty, zwiększają się maksymalnie o 500, coś jakby tryb awaryjny przy EML. Niestety mam problem z OBD i tu jest problem. Mam cały drugi silnik do podmiany części, ale brakuje już pomysłów, sprawdziłem i podmieniałem 80% czujników, sondy, wtyczki, sprawdzałem każde możliwe lewe powietrze i nic nie znalazłem. Oba silniki przed wyjęciem chodziło jak złoto.. Znalazłem na youtube filmik, gdzie jest identyczny problem jak u mnie, może ktoś ma chociaż jakieś sugestie?


E36 M54b25 - Drift&Fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przydałoby się błędy odczytać, możliwe że wykasowanie adaptacji przepustnicy załatwi sprawę, bo objaw na to wskazuje. Akurat do tego nie potrzeba się łączyć ze sterownikiem silnika, zapłon w pozycję 2, wciskasz gaz w podłogę i trzymasz 10 sekund, odpuszczasz pedał gazu i wyłączasz zapłon na 30 sekund.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa podaje aż miło, nie będę kłamał, że mierzyłem ale strzela z zaworka nad maskę. W dodatku po odpaleniu na LPG jest to samo. Samochód wjechał o własnych siłach na podnośnik. Spróbuję z adaptacją, ale znając szczęście się nie uda
E36 M54b25 - Drift&Fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr520


Dziękuję Ci serdecznie. Sam nie wierzyłem, że to może pomóc. Motor chodzi jak pszczółka, wkręca się na obroty jak na jednomasie. Jednym słowem petarda! Jeszcze raz dziękuję i szacunek za wiedzę

E36 M54b25 - Drift&Fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.