Skocz do zawartości

Ubezpieczenie dealera


diabel_jr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy rzeczywiście obowiązkowo trzeba skorzystać z ubezpieczenia proponowanego przez dealera podczas odbierania auta z salonu czy można ubezpieczenie na nowe auto kupić gdzie się chce? Czekam na odbiór G05

Ogólnie samochód musi posiadać aktywne ubezpieczenie OC w momencie wydania pojazdu. Nie ma różnicy czy kupisz w Salonie czy jakiegoś np agenta ubezpieczeniowego.

Czasem są ograniczenia np dla BMW Comfort Leass - wtedy wymagany jest pierwszy rok ubezpieczenia proponowanego przez Salon, w zawężeniu do 1/2 firm ubezpieczeniowych.


Czasem warto dopytać o ubezpieczenie dealerskie, gdyż ono cenowo wychodzi czasem lepiej niż inne pozostałe na rynku.

Istotna też jest szkodliwość w UFG ubezpieczającego - dla OC, historia szkód OC; dla AC, zarówno historia AC i OC (czasem tylko AC) - wszystko zależy od firmy ubezpieczeniowej jakie mam przyjęte wewnętrzne procedury taryfikacji swoich produktów.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o COMFORT LEASE... Czy rzeczywiście muszę pierwszy rok wykupić ubezpieczenie od BMW czy jednak wcale nie?

To tutaj chyba też dwie kwestie (ja jeszcze czekam na odbiór to mam to przed sobą), ale wszystko zależy jaką opcję Ci zaoferowano.

Ja mam ofertę promocyjna, to czy się ma czy nie widać w kalkulacji - Przedmiot leasingu/ Rodzaj leasingu, czy jest dopisek PROMO, PROMO0, PROMO1, ...


Z tego co salon mi mówił, przy ofercie promocyjnej BCL wymaga wykup ubezpieczenia które jest honorowane - u mnie to jest Allianz/Ergo Hestia (nie wiem czy to jest już narzucone z góry, czy zależy od Dealera).

Po wstępnej ofercie na mój przyszły samochód (i sprawdzeni moich zniżek) zaoferowano mi również PZU (bo jest taniej, i podobnież można podpiąć pod BCL z PROMO).

Warto pogadać z osobą która w Twoim salonie zajmuje się ubezpieczeniami.


U mnie była to spora różnica (w sensie wstępna kalkulacja, stan na 12.2021)

Allianz - 6,5k

Ergo Hestia - 8k

PZU - 5,5k

mowa oczywiście o OC+AC


Poniżej kilak info jaki osoba mi podesłała przy okazji kalkulacji:

- Dla leasingu promocyjnego dedykowane jest ubezpieczenie Allianz i Hestia.

- Mam możliwość ubezpieczyć w PZU jeżeli różnica w składce - jak w Pana przypadku – jest spora.

- W pierwszym roku ubezpieczenie musi być Dealerskie a w kolejnych postaram się żeby nie było potrzeby szukać ubezpieczenia „ na zewnątrz”

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o COMFORT LEASE... Czy rzeczywiście muszę pierwszy rok wykupić ubezpieczenie od BMW czy jednak wcale nie?

Dziwne pytania zadajesz. Jak nie chce Ci się czytać umowy, którą podpisałeś/podpiszesz, to poproś salon o wskazanie zapisu, który o tym mówi.

Finansowanie przez CL nie musi oznaczać konieczności zawarcia umowy za pośrednictwem salonu.

Na ubezpieczycielach "dedykowanych" salon najwięcej zarabia, a płacimy za to my.

Dodatkowo, warunki likwidacji szkód potrafią być dla klientów korzystniejsze w ubezpieczalni "zewnętrznej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o COMFORT LEASE... Czy rzeczywiście muszę pierwszy rok wykupić ubezpieczenie od BMW czy jednak wcale nie?

To tutaj chyba też dwie kwestie (ja jeszcze czekam na odbiór to mam to przed sobą), ale wszystko zależy jaką opcję Ci zaoferowano.

Ja mam ofertę promocyjna, to czy się ma czy nie widać w kalkulacji - Przedmiot leasingu/ Rodzaj leasingu, czy jest dopisek PROMO, PROMO0, PROMO1, ...


Z tego co salon mi mówił, przy ofercie promocyjnej BCL wymaga wykup ubezpieczenia które jest honorowane - u mnie to jest Allianz/Ergo Hestia (nie wiem czy to jest już narzucone z góry, czy zależy od Dealera).

Po wstępnej ofercie na mój przyszły samochód (i sprawdzeni moich zniżek) zaoferowano mi również PZU (bo jest taniej, i podobnież można podpiąć pod BCL z PROMO).

Warto pogadać z osobą która w Twoim salonie zajmuje się ubezpieczeniami.


U mnie była to spora różnica (w sensie wstępna kalkulacja, stan na 12.2021)

Allianz - 6,5k

Ergo Hestia - 8k

PZU - 5,5k

mowa oczywiście o OC+AC


Poniżej kilak info jaki osoba mi podesłała przy okazji kalkulacji:

- Dla leasingu promocyjnego dedykowane jest ubezpieczenie Allianz i Hestia.

- Mam możliwość ubezpieczyć w PZU jeżeli różnica w składce - jak w Pana przypadku – jest spora.

- W pierwszym roku ubezpieczenie musi być Dealerskie a w kolejnych postaram się żeby nie było potrzeby szukać ubezpieczenia „ na zewnątrz”

 

jeszcze jedna magiczna zmienna - jaką masz wartość auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna magiczna zmienna - jaką masz wartość auta?

Ja mam kalkulację (wstępną) dla 120d, więc nie porównuj tego do G05/X5 :D

Chodziło mi o samą obrazową sytuację ile składka może się różnić.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem,

kalkulacja z dzisiaj w allianz wyszła 2,4% wartości samochodu, więc niedużo więcej niż u Ciebie za 1 ;)

oczywiście pełne zniżki.

 

To poniżej prezentuje dokładniejsze wyliczenie % (składka do wartości transakcyjnej)

+ nie mam pełnych zniżek OC

+ 1 szkoda z AC (więc pewnie zwyżka)


Allianz - 4.2%

Ergo - 5.16%

PZU - 3.6%


Do momentu wyprodukowania/odbioru, powinna mi zejść już szkoda z AC (może zwyżka spadnie) oraz podnieść się zniżka OC.

Więc finalnie pewnie będą to inne kwoty/procenty :)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.