Skocz do zawartości

Wymiana przełącznika zespolonego (pająka )


mateusz.rybak88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacznę od początku, od kołku dni słyszałem dziwne zgrzyty w kierownicy aż tu wczoraj tak jak by coś pękło, i od razu wyskoczył błąd systemu bezpieczeństwa biernego kierowcy. Dowiedziałem się ze to najprawdopodobniej uszkodzony pająk, i tutaj pies pogrzebany otóż, nigdzie nie mogę znaleźć części z moim numerem ( 9297784) innych jest pełno ale nie akurat te które szukam. I tutaj pytanie czy inne będą kompatybilne z moim autem ?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Twój numer części odpowiada wyposażeniu NIE - dla samochodów z asystentem świateł drogowych - S5ACA


To są numery części kompatybilne z twoim numerem tylko i wyłącznie dla BMW F11 i F11 LCI.....


- cze '10 - lip '11 ....... 61 31 9 234 446

- mar '11 - cze '13 .... 61 31 9 245 628

- cze '12 - lip '12 ....... 61 31 9 283 549

- lip '12 - gru '13 ..... 61 31 9 297 784

- lip '13 - kwi '14 ....... 61 31 9 301 909

- mar '14 - lip '14 ...... 61 31 9 354 051


http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F11/Europe/520d-N47N/browse/vehicle_electrical_system/switch_unit_steering_column/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Nie wiem.

Na logikę, myślę że tak. Pewnie pozostanie kwestia kodowania.

Jak widziałeś, informacja jest tylko o wyposażeniu nr. S5ACA.

Jako ze znowu mamy zimno chciałem włączyć ogrzewanie kierownicy ale po wymianie tego przełącznika ogrzewanie nie działa, lampka na przycisku się swieci ale nie grzeje. Przełącznik kupiłem ze zgodnym numerem. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy działało wcześniej ??

Jeśli tak to możliwe, że nie kupiłeś odpowiedniego pająka z zasilaniem do grzania.

Te z asystentem drogowych mają je wszystkie. Te bez tylko wg numeru z auta.

Mało prawdopodobne aby kierownica się zepsuła… ostatnia rzecz to kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kolega w swoim F10 wymienił pająka na używany o takich samych numerach fabrycznych i nawet podobnej dacie produkcji... Ma przełącznik zespolony z adaptacyjnymi światłami. Niestety żadne sterowanie z kierownicy nie działa, również manetki do zmiany biegów... Działają tylko funkcje z manetek kierunkowskazów.

Przełącznik dobrze podłączony na bank.

Czy trzeba jakoś zakodować "nowy" przełącznik?

Posiadamy program INPA oraz ISTA+.

Jak by ktoś był uprzejmy i powiedział co i jak zrobić to byłbym wdzięczny.

Jedyne co zrobiliśmy to kalibrację czujnika skrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł kierownicy? Czy mówisz o tym przełączniku zespolonym?

Błędy jakie są po zmianie przełącznika :

https://iv.pl/image/GIljXkz


https://iv.pl/image/GIljLJf


Większość z tych błędów powtarza się z tymi co wyskoczyły na starym przełączniku... W starym taśma się urwała i cała popękana była stąd decyzja o zakupie używanej części...

Dlatego moje pytanie czy trzeba przełącznik po wymianie zakodować i czy ISTA+ da radę tą operację wykonać ewentualnie inpa?

Ktoś mógłby powiedzieć w jaki sposób i czy można to samemu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko oprócz właśnie tego grzania. Podłączyłem komputer insta+ i włączyłem grzanie przez kompa, znaczy uruchomiło się na 5 sekund powiem tak zapaliła się lampka. Nie wiem jak to ogarnąć, można jakaś instrukcje ? Da się to zrobić przez insta ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten nowy przełącznik musiał być uwalony. Został zwrócony.

Stary przełącznik został naprawiony (taśma była odlutowana). Teraz pytanie jak ustawić czujnik kąta skrętu? To ta metalowa tarcza i kółko plastikowe z magnesem... Jak powinny być ustawione po zamontowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie działa wszystko oprócz właśnie tego grzania. Podłączyłem komputer insta+ i włączyłem grzanie przez kompa, znaczy uruchomiło się na 5 sekund powiem tak zapaliła się lampka. Nie wiem jak to ogarnąć, można jakaś instrukcje ? Da się to zrobić przez insta ?

Wystarczy zakodować odpowiednio.Istą tego nie ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.