Skocz do zawartości

E60 535d 286KM czy regeneracja biturbo ma sens?


Bleumann

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj takich po regeneracji fabrycznej przez producenta tzw. „Reman”.

Kupno nowych to jakiś poroniony pomysl, regeneracja w „wyspecjalizowanym” serwisie za 800zl kończy się wstawaniem turbo przy 2.5k obrotow zamiast pompowania od samego dołu, także nie polecam, oczywiście są firmy które robią to dobrze ale teraz szukaj takich przy obecnym wysypie zakładów regeneracji części wszelakich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.


Dosłownie wczoraj rozmawiałem z sprzedawca z firmy Moto-Remo i pytałem o dokładnie te same turbosprężarki do swojej 535d. Są tam zamontowane turbosprężarki BorgWarner i co sie dowiedziałem.


Fabrycznie nowe:

- mała 54399880089 koszt około 2500 brutto

- duża 53269880004 koszt około 4900 brutto

- brak możliwości zwrócenia starych.


Po fabrycznej regeneracji producenta:

- mała koszt około 2000 brutto

- duża koszt około 3600 brutto

- możliwość zostawienia swoich w rozliczeniu i zwrot około 650 zł brutto za sztukę.


Regeneracja u nich w firmie

- koszt około 1000 zł za sztukę pod warunkiem ze mechanicznie wszystko jest sprawne i niepopekane.


Wg mnie najbardziej opłaca się środkowa opcja bo są to nadal w miarę rozsądne pieniądze a w środku turbosprężarka jest cała nowiutka i oryginalna.


Z tego co mi mówili to trzeba zamawiać z jakimś większym wyprzedzeniem bo na dzień dzisiejszy na mała trzeba czekać około miesiąca a na duża nawet do 3 miesięcy.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.