Skocz do zawartości

Czyszczenie reflektorow soczewkowych.


valdorane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po chwilowych oględzinach stwierziłem ze mam reflektory soczewkowe (churaa!) i chcial bym je rozebrać i przeczyścić. I teraz moje pytanie:

-Co bedzie mi potrzebne, aby wykonac cala procedure jak najbardziej poprawnie i bez skutków ubocznych?

-Jaki zalecacie płyn do czyszczenia soczewki i szkła reflektoru?

-Jakim materiałem to wyczyścic?

-Czy potrzebne będą jakies uszczelki etc?

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z narzędzi potrzebny Ci bedzie śrubokręt + zestaw nasadek - torx-y, krzyżaki itp + giętka przedłużka

Niepamiętam dokładnie jakie tam są śruby - ale bez takiego zestawu bym sobie nie poradził.

 

Do plawej lampy dojscie jest bardzo dobre (no chyba ze masz tam akumulator) - wyciągnąłem całość tzn lampe (klosz) + soczewke

 

Ze strony lewej dojscie jest paskudnie utrudnione przez zbiornik płynu wspomagania. Tam dzieki przedłużce udało mi sie wyciągnąc samą soczewke - trzyma sie na 3 lub 4 śrubach wkręcanych w obudowe lampy.

 

 

Do czysczenia użyłem normalnego płynu do mycia szyb + ręczników papierowych. Wszycy narzekają na światła e34 - a ja je bardzo chwale. Podstawa do dobre odblaski + czyste soczewki.

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Z Frank-iem zgodzę się efekt będzie jeśli są zabrudzone a nie wypalone, natomiast znam sposób demontażu soczewek o wiele łatwiejszy niż podany przez Tomka . Wystarczy śrubokręt krzyżakowy wykręcasz dwa plastykowe wkręty od atrapy reflektora następnie 3 wkręty pod nią 1 pod maską od strony migacza odłączasz kable i cały reflektor masz na stole następnie 3 wkręty i soczewka wyłazi czyścisz czymś delikatnym składasz i patrzysz jak świeci.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Z Frank-iem zgodzę się efekt będzie jeśli są zabrudzone a nie wypalone, natomiast znam sposób demontażu soczewek o wiele łatwiejszy niż podany przez Tomka . Wystarczy śrubokręt krzyżakowy wykręcasz dwa plastykowe wkręty od atrapy reflektora następnie 3 wkręty pod nią 1 pod maską od strony migacza odłączasz kable i cały reflektor masz na stole następnie 3 wkręty i soczewka wyłazi czyścisz czymś delikatnym składasz i patrzysz jak świeci.

Powodzenia.

 

ja mam e34 na szerokiej nerce - i tam niestety tak rózowo nie jest.

 

Prawą lampe musiałem wyciągnąc bo zmieniałem pęknięty od kamienia klosz ( wymieniałem nie same szkło, a cały klosz) wiec musiałem wyciągać cąły zespół - mijania + długie.

 

Z lewej strony przeszkadzają przewody od skraplacza klimatyzacji - lub coś metalowego z tego co pamiętam. Jakimś cudem udało mi sie, odchylając zbiorniczek wspomagania dojsć do soczewki od tyłu.

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.