Skocz do zawartości

błędy prędkości


arcze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, żadnej ikonki błędu na liczniku nie ma, a po podpięciu pod kompa pokazuje takie błędy

1/3 Prędkość pojazdu (obwód otwarty) (118)

2/3 Sygnał prędkości obrotowej - koło prawe przednie (33)

3/3 Sygnał prędkości obrotowej - koło prawe przednie (ciągłość sygnału) (34)

thumb_show.php?i=yy72pwyg3

(czujnik abs (delphi) był wymieniany grudzień 2020)

zauważyłem że jak jadę w deszcz to hamulce są słabe (przy pierwszym hamowaniu) i potrafi ściągać w lewo tak jak by lewe koło silniej hamowało.

w czym szukać problemu??? pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślę, że 900,- za oryginalny czujnik może nie być do przełknięcia. Natomiast ten sam ate za mniej niż 1/4 ceny oryginału rozwiąże problem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślę, że 900,- za oryginalny czujnik może nie być do przełknięcia. Natomiast ten sam ate za mniej niż 1/4 ceny oryginału rozwiąże problem.

Widzę że Maniek jest kolejną osobą dla której produkt tej samej firmy bez logo BMW nie jest oryginałem. To trochę tak jakby kupić spodnie z obciętą metką i twierdzić że przez to nie są oryginałem. :mad2:

No ale faktycznie mój błąd kup zamiennik tego samego producenta co dostarcza na pierwszy montaż, możesz zaryzykować i może ktoś w okolicy sprzedaje używkę.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dyskusja zmierza na złe tory, niemniej jednak ostatnio kupiłem EGR do passata B6 firmy pierburg z chamsko zeszlifowanymi logo VW i ich numerami fabrycznymi. Więc teraz pytam oryginał czy zamiennik? :mrgreen:

Kolejna sprawa, to że firmy nie trzymają standardów wynika z tego że części muszą się psuć zaraz po gwarancji żeby kupić kolejne, w moich oczach Bosch ostatnio naprawdę stracił :cry2:

IMG-20220216-083505.jpg

IMG-20220216-083458.jpg

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widzę że Maniek jest kolejną osobą dla której produkt tej samej firmy bez logo BMW nie jest oryginałem. To trochę tak jakby kupić spodnie z obciętą metką i twierdzić że przez to nie są oryginałem. :mad2:

No ale faktycznie mój błąd kup zamiennik tego samego producenta co dostarcza na pierwszy montaż, możesz zaryzykować i może ktoś w okolicy sprzedaje używkę.

To nie chodzi o to co ja uważam tylko jak to co napisałeś odbierze założyciel tematu, ja osobiście odebrałbym to jako część w opakowaniu bmw, myślę, że większość też.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, żadnej ikonki błędu na liczniku nie ma, a po podpięciu pod kompa pokazuje takie błędy

1/3 Prędkość pojazdu (obwód otwarty) (118)

2/3 Sygnał prędkości obrotowej - koło prawe przednie (33)

3/3 Sygnał prędkości obrotowej - koło prawe przednie (ciągłość sygnału) (34)

thumb_show.php?i=yy72pwyg3

(czujnik abs (delphi) był wymieniany grudzień 2020)

zauważyłem że jak jadę w deszcz to hamulce są słabe (przy pierwszym hamowaniu) i potrafi ściągać w lewo tak jak by lewe koło silniej hamowało.

w czym szukać problemu??? pzdr.

 

A te błędy to ewidentnie wina czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po wykasowaniu błędy wracają? Bo może być tak że są one stare i nie wylosowane po wymianie czujnika.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos podpowiedziec jaki jest nr oryginału do mojego wozu? bmw e46 2.0 136km 2000r bo tez widze oprocz koloru niebieskiego, sa tez różne kształty czujnika ktory wchodzi do kola

i jaki konkretny ksztalt ma byc czy ten kwadrat czy taki bardziej plaski z otworami z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem taki artykuł ---->>>> Podstawowym zadaniem czujników obrotów kół jest zbieranie informacji o prędkości obrotowej kół jezdnych dla systemu ABS, kontrolującego siłę hamowania. Gdy prędkość obrotowa kół spadnie poniżej określonej wartości, ABS włącza się i zmniejsza siłę hamowania by nie dochodziło do poślizgu kół. tak sie dzieje wlasnie jak jade w deszcz.

]a moze mi ktos podpowiedziec jaki jest nr oryginału do mojego wozu? bmw e46 2.0 136km 2000r bo tez widze oprocz koloru niebieskiego, sa tez różne kształty czujnika ktory wchodzi do kola

i jaki konkretny ksztalt ma byc czy ten kwadrat czy taki bardziej plaski z otworami z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie dziwna sprawa.

Strona tak podaje

https://www.realoem.com/bmw/pl/select?vin=JR30035

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AX71-EUR-01-2000-E46-BMW-320d&diagId=31_0407

Nie masz wyjścia, musisz sprawdzić oznaczenie na czujniku z drugiej strony, są takie same.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na samym czujniki przy zwrotnicy, nie trzeba go chyba wyciągać. Na jednym ze zdjęć widać.

https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-e46-2-0d-150km-czujnik-abs-6752683-CID5-IDDQ1F4.html

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Czyli jednak wtyczka szara. Dziwne że ci z niebieską działał bo zasilane są innym napięciem. Przed tą ostatnią jedynką jest kropka. Szukaj po numerze 1165609

lub pełny numer 34521165609 (34521165609.1)

Jest to dokładnie ten numer który znalazłem po nr VIN

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wtyczka szara. Dziwne że ci z niebieską działał bo zasilane są innym napięciem. Przed tą ostatnią jedynką jest kropka. Szukaj po numerze 1165609

lub pełny numer 34521165609 (34521165609.1)

Jest to dokładnie ten numer który znalazłem po nr VIN

Przepraszam, mam szare wtyczki, gdy pisałem tego posta byłem w trasie i nie wiem co mi się ubzduralo że niebieski, chylę czapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wtyczka szara. Dziwne że ci z niebieską działał bo zasilane są innym napięciem. Przed tą ostatnią jedynką jest kropka. Szukaj po numerze 1165609

lub pełny numer 34521165609 (34521165609.1)

Jest to dokładnie ten numer który znalazłem po nr VIN

Przepraszam, mam szare wtyczki, gdy pisałem tego posta byłem w trasie i nie wiem co mi się ubzduralo że niebieski, chylę czapkę.

A skąd te numery początkowe 3452......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poprostu w katalogu pełny numer tak wygląda, dlaczego BMW pierwszych 4 znaków nie umieszcza.... Nie mam pojęcia ;)
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.