Skocz do zawartości

E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym


Adrian86

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to wczoraj wymieniłem na tym cylindrze nr.5 wtrysk regeneranowany. A dziś z rana auto już ciężko pali a jak zapali to podkopci a silnik się Trzesie i nie chodzi na wszystkie cylindry a błędy i tak wychodzą te same z inpy. Najgorsze,że u nas w Koszalinie ciężko znalezc kogoś ogarniętego. Ale za to wymieniaczy jest wielu. Dlatego sam się za to biorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Teoretycznie jak czujnik jakoś tam działa to błędu nie będzie. Klasyczny przykład z czujnikiem wałka rozrządu - ciepły silnik nie odpala, wystarczy schłodzić czujnik. Oczywiście nie upieram się co do tych czujników, tym bardziej, że nigdzie nie wyczytałem jeszcze, żeby ktoś miał z tym problem. Czujnik wałka, owszem, ale jak odpali to może chodzić i bez niego.


Może problem z rozrządem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba, że przeskoczył choć nie wiem czy to możliwe w tym silniku. Przy takim przebiegu powinno być około 5000 motogodzin.


Może być jeszcze jakiś problem z paliwem, np. zapowietrza się układ, ale wtedy będzie gdzieś wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. ale czy to nie dziwne ,że po wymianie na zregenerowany który dopiero co założyłem na 5 cylinder i tak wyświetla błąd? Z tym ,że teraz doszedł 4 i 6 cylinder. Wcześniej wywaliłem zregenerowany , który zakładałem w lipcu na 1 cylindrze. Ponieważ błąd wyskakiwał najczęściej na tym 1 . Po wymianie na inny nie ma tego błędu już. Ale tak jak pisałem są na 5,6 czasem 4. I koło się zamyka. Możliwe żeby tyle cewek padło?! Dodatkowo po wymienia z 5 cylindra na inne wtryski ciągle był błąd na 5.



Powtarzam się. Sorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Udało się uporać z problemem. Wyciągnąłem DDE. Kupiłem drugi, dałem do klonowania i odrazu do zmodowania. Auto z rana chodzi bez problemu, odpala i nie gaśnie przy -5. Chodzi bardzo płynnie, odrazu zrobione zostało na Stage 1. Mocy nie brakuje. Reasoumując - uszkodzony DDE. DZIĘKUJĘ wszystkim za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.