Skocz do zawartości

Dyfuzor ala m5 i hak elektryczny


Sosikpro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość ;)

Szukałem odpowiedzi na tym i innych forach oraz filmikach na Yt. Lecz nie dostałem odp.

To że jest pełno tych dyfuzorów o różnych konstrukcjach to wiem , jest tego pełno w necie. Są takie które nie zachodzą pod spod zderzaka i są taka typowo m5 co wchodzą od spodu. Ori dyfuzor m pakietowy kończy się na dole od razu pod zderzakiem a od spodu jest przykrywka plastikowa dodatkowo skręcana i miejsce na hak jeżeli ktoś ma . Ja pisoadam i jest wycięte w tej pokrywie dolnej miejsce na hak . Pytanie teraz czy jak wezmę dyfuzor ten większy taki jak wygląda jak od m5 to on jest jednolity i przykreca się od spodu w miejsce srob tej plastikowej podłogi która zakrawa hak I cześć spodu . I czy można wyciąć w nim dziurę na hak tak jak jest w podłodze oryginalnej ? Ktoś przerabiał temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wg. mnie wszystko pasuje P&P.

Mam dwa pytania, ponieważ oryginalny wygląd wydechu w 540i mHEV do mnie nie trafia i chciałbym coś z tym zrobić:

1. Czy ktoś fizycznie usuwał klapkę wydechu? Chciałbym wszystko (cały mechanizm, sterowanie) zostawić, a jedynie fizycznie usunąć klapkę? Żeby się zamykała/otwierała "na pusto".

2. Czy ktoś podpowie sprawdzony model końcówek wydechu / zamienników końcówek możliwie zbliżonych/identycznych z F90 M5 pasujących do dyfuzora 550i/M5? Albo ma takie (okrągłe dwururki) na sprzedaż? Tak - wiem, że jest MG Motorsport i wiele innych, ale to kiedyś. Dopóki nie ma możliwości cywilnego dobrania się do sterownika silnika, zmiany planuję wyłącznie estetyczne - co kto lubi, ale mi taki efekt (jedna rura biała od soli, druga czysta i dym tylko z jednego komina)


b7213d6f4cd11cc1med.jpg


zupełnie nie odpowiada. I tak - wiem - idzie lato, nie będzie widać. Ale pozostanie świadomość... ;)


Mam hak, ale wg mnie każdy z fabrycznych dyfuzorów go obsłuży - chyba, że jestem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Tlumik oem został? Jak to upchnales? Z klapa?

Remus dla 540i z OPF (czy jak niektórzy preferują to określać - GPF).

Przerobione same końcówki wydechu z obu stron, żeby wpasować się w fabryczny rozstaw dokładki (dla potomnych - zewnętrzne kominy są o ok 3 cm zbyt szeroko, wewnętrzne mniej) w połączeniu z przejściem na większą średnicę końcówek F90.

Tak - klapa oraz jej oryginalny sterownik są na miejscu, wszystko 100% tak, jak to BMW zaprojektowało, tłumik Remus jest P&P i zachowuje całość oryginalnej funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 29.04.2023 o 14:18, ayrsen napisał(a):

Oryginalna dokładka F90 M5. Wszystko pasuje P&P. Hak również.

 

Przed:

b7213d6f4cd11cc1med.jpg

 

Po:

24c9ad5993a77cccmed.jpg

Hej. Skąd jesteś wziąłeś dyfuzor pasujący pod hak elektryczny? Też chciałbym to zmienić. Zostawiając seryjne końcówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 15:51, Hubcikk napisał(a):

Skąd wziąłeś dyfuzor pasujący pod hak elektryczny?

Tak jak pisałem - to jest oryginalna dokładka F90 M5. Tak jak z dokładkami w G30, można kupić już wyciętą pod hak. Można również kupić bez wycięcia na hak (ponieważ takich jest zdecydowana większość) i mając np. dremel i trochę umiejętności manualnych wyciąć dokładkę wg wzoru, tam nie ma żadnych wzmocnień/uchwytów/finezji. Prosta sprawa, kilka minut pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Nie jak w przypadku wpinanego. Fabryczny hak nie pasuje do dyfuzora performance z carbonem. Może być dyfuzor performance, ale jest wtedy wkładka plastikowa zamiast carbonowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.