Skocz do zawartości

F20 Podłączenie muzyki przez bluetooth


piecha18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Posiadam BMW 116i z 2012 roku, w którym mam opcje bluetooth, ale wyłącznie do rozmów przez telefon. Czy jest możliwość zaktualizowania softu lub coś w tym rodzaju, aby była możliwość odtwarzania muzyki z telefonu przez bluetooth?

Podaj VIN samochodu, będzie łatwiej odnieść się do pytanie, zwłaszcza, że rozwiązań było sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg katalogu czesci wychodzi, ze masz tylko radio najprostsze i nic wiecej. Niestety nie pamietam jak to najprosciej u Ciebie zrobic. Pewnie by trzeba bylo jakias jednostke glowna z nawi wsadzic, a Ty nawet dziury w desce na to nie masz. Moze ktos inny sie wypowie jak to u Ciebie zrobic najmniejszym kosztem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W Twoim przypadku masz bluetooth wbudowany w jednostkę, który umożliwia tylko rozmowy.

Fabrycznie, żeby mieć możliwość przesyłu muzyki potrzebujesz moduł Combox w bagażniku, który przejmuje obsługę bluetooth. Z tym, że do tego celu potrzebujesz jednostkę z wbudowanym światłowodem. Należałoby wyjąć Twoją i sprawdzić takowy jest w jednostce.


Inna opcja(bardziej rozwojowa) to montaż jednostki EntryNav z Mapami ROUTE. Po użyciu emulatora CAN dla nawigacji NBT(nawigacja professional po 2013r), da się uruchomić nawigację na kodach z innego auta.


Entrynav była montowana bodajże po 2014r w tych modelach i podobnie jak NBT obsługuje bluetooth audio samodzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozumiem, a jakie są koszta tych zmian?

Jednostka EntryNav to koszt z przedziału 500-800zł na allegro. Ostatnio jak zmieniałem w F25 z podobnym wyposażeniem jak Twoje to kabla do ekranu i samego ekranu nie musiałem zmieniać, należałoby fizycznie sprawdzić jak będzie u Ciebie.

EntryNav obsługuje monitor z dużej nawigacji(NBT) i wizualnie wygląda to bardzo podobnie jakbyśmy mieli dużą nawigację. Same monitory z NBT to najczęściej koszt ok. 1000zł i więcej.

Emulator do NBT kojarzę, że widziałem jakiś czas temu za ok. 500zł. Jak wygląda to obecnie to nie wiem.


Na koniec koszt montażu i kodowania, to najlepiej ustalać konkretnie z warsztatem/osobą, która miałaby to robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.