Skocz do zawartości

[F10] Przerobienie oparcia tylnej kanapy na tunel


nvm666

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako "newbie" w świecie BMW, powoli poznaje auto jak i jego otoczkę. Ale do rzeczy. W moim niedawno nabytym egzemplarzu, o specyficznej konfiguracji, brakuje składanego tylnego oparcia kanapy, jak również tunelu na narty. Jako, że jestem osobą uprawiającą sport zimowy jakim jest narciarstwo, jest to jedna z opcji must-have. Tak, zaraz powiecie, że można założyć belki i box na dach... Głównie jeżdżę sam, lub we dwójkę, zatem takie rozwiązanie nie jest konieczne, a powiedziałbym bardziej, że jest ewentualnym musem.

Z tego co widziałem na bmwstore, po VIN wychodzą jakieś ciekawostki typu dołożenie takiego tunelu w okolicach 1300zł.

Moja tylna kanapa jest jak nowa, dlatego szkoda mi szukać drugiego oparcia z tunelem.

Czy ktoś rozważał taką opcję, a może podjął się tematu od A do B?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba bez wymiany oparcia kanapy tego nie zrobisz. A co gorsze, o ile dobrze kojarze, to otwór na narty wystepuje tylko i wylacznie przy skladanych oparciach tylnej kanapy. Nie mozesz wiec zrobic nawet takiego patentu, aby przelozyc tylko tylna czesc, a tapicerke zostawic oryginalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem tylko to, czego się w międzyczasie dowiedziałem. I przeczytałem co napisałeś, ze zrozumieniem ;)

Tylko budowa, szczególnie w miejscu tunelu, zbytnio nie powinna się różnić, a dodatkowo środek oparcia nie będzie zależny od zaczepów umiejscowionych po jego bokach. Mówię o zaczepach blokujących oparcie w pozycji rozłożonej/do jazdy. Może znajdzie się ktoś znający dokładnie temat i będzie w stanie odpowiedzieć jak to wygląda od deski do deski, bo jak sam napisałeś, "chyba" i "o ile kojarzę". Rozmawiałem z osobami, które są od lat w branży i są uważani za specjalistów w regionie, więc nie mam podstaw, by im nie wierzyć. Zbieram opinie, a może coś z tego wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zebysmy sie zrozumieli dobrze. Chcesz kupic oparcie skladane, czyli to dwuczesciowe, wymontowac z niego stelarz do worka na narty i tapicer wytnie Ci dziure w Twoim oparciu jakos tam pokombinuje zeby zamontowac ten caly stelaz/obudowe worka?


Jak to wyglada od deski do deski, to mozesz sam sprawdzic w katalogu czesci lub na realoem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki pomysł. Tak, kupić samo oparcie z tunelem (czy jednocześnie składane - nie wiem). Z tego co zrozumiałem, to złoży jedno z dwóch, tapicerka zostanie moja, ze względu na jej utrzymanie.

Tunel występuje jednocześnie z workiem na narty? Dobrze wiedzieć, myślałem, że są to dwie osobne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 % kanap tylnich jest w super stanie.

Nie rozumiem po co iść w takie koszty i …druciarstwo.

Poszukaj ładnej kanapy i zabuduj to zgodnie ze sztuką.

A tak z ciekawości …. wożenie nart w aucie jest chyba zabronione ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest taki pomysł. Tak, kupić samo oparcie z tunelem (czy jednocześnie składane - nie wiem). Z tego co zrozumiałem, to złoży jedno z dwóch, tapicerka zostanie moja, ze względu na jej utrzymanie.

Tunel występuje jednocześnie z workiem na narty? Dobrze wiedzieć, myślałem, że są to dwie osobne opcje.

 

Wg katalogu czesci, Ski bag nie wystepuje w wersji z nieskladana kanapa. Mozesz te opcje miec tylko z opcja "Through-loading system". Moze nie kombinuj z kupowaniem oparcia kanapy, tylko moze kup na allegro ten wklad z workiem na narty i niech Ci to jakos wytna tylne oparcie i zamontuja. Widze, ze sa za grosze te wklady na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co iść w takie koszty i …druciarstwo.

Poszukaj ładnej kanapy i zabuduj to zgodnie ze sztuką.

A tak z ciekawości …. wożenie nart w aucie jest chyba zabronione ???

 

Szczerze mówiąc, nigdy się z tym nie spotkałem. Wiele lat jeździłem tak z nartami po Austrii, Szwajcarii, Włoszech czy Francji i nigdy problemu nie było. Często jadąc samemu lub w dwie osoby nie widzę sensu pakowania belek na dach ;) Pod warunkiem znalezienia sensownej opcji, nie widzę problemu.

 

Wg katalogu czesci, Ski bag nie wystepuje w wersji z nieskladana kanapa. Mozesz te opcje miec tylko z opcja "Through-loading system". Moze nie kombinuj z kupowaniem oparcia kanapy, tylko moze kup na allegro ten wklad z workiem na narty i niech Ci to jakos wytna tylne oparcie i zamontuja. Widze, ze sa za grosze te wklady na allegro.

 

Czyli pozostaje tylko poszukanie auta na części i wypruć wszystko co potrzebne do sprawnej przekładki... Nie chcą się bawić w takie coś, lepiej jak to powiedzieli, kupić drugie oparcie i przełożyć stelaż... Choć to niemożliwe bez drutowania, bo góra oparcia jest "przerywana" przez składającą się część. Dzięki za pomoc. Może znajdę, tu na forum, manual takiej przekładki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz sobie zdawac sprawe, ze te dwa rodzaje oparc, to jest zupelnie inna konstrukcja. Kupienie skladanego oparcia kanapy nic Ci nie da. Wg mnie taka przerobka nie jest mozliwa. Jedyna opcja to wyciac dziure i ladnie zamocowac sam wklad z workiem. Chyba, ze zrobisz to porzadnie, czyli kupisz caly komplet kanapy z mocowaniami i reszta potrzebna do przerobki na skladane oparcie i tyle.


Zreszta sam spojrz.


https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=FW11-EUR-05-2010-F10-BMW-520d&diagId=52_3625


https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=FW11-EUR-05-2010-F10-BMW-520d&diagId=52_3625

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie zdawac sprawe, ze te dwa rodzaje oparc, to jest zupelnie inna konstrukcja. Kupienie skladanego oparcia kanapy nic Ci nie da. Wg mnie taka przerobka nie jest mozliwa. Jedyna opcja to wyciac dziure i ladnie zamocowac sam wklad z workiem. Chyba, ze zrobisz to porzadnie, czyli kupisz caly komplet kanapy z mocowaniami i reszta potrzebna do przerobki na skladane oparcie i tyle.

 

I to ja podobno nie czytam ze zrozumieniem ;)

 

Czyli pozostaje tylko poszukanie auta na części i wypruć wszystko co potrzebne do sprawnej przekładki... [...] kupić drugie oparcie i przełożyć stelaż... Choć to niemożliwe bez drutowania, bo góra oparcia jest "przerywana" przez składającą się część.

 

Czyli po prostu, jak napisałem, znalezienie przekładki kompletu kanapy składanej (a trochę rzeczy do ewentualnego rozebrania i przełożenia jest), bo przez budowę oparcia nie da się tego zrobić. Bez jakiegoś drutowania i kombinacji alpejskich.

Przynajmniej mnie uświadomiliście jak to wygląda. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie. Muszę rozważyć te dwie opcje, albo męczyć się z konstrukcją na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli pozostaje tylko poszukanie auta na części i wypruć wszystko co potrzebne do sprawnej przekładki... Nie chcą się bawić w takie coś, lepiej jak to powiedzieli, kupić drugie oparcie i przełożyć stelaż... Choć to niemożliwe bez drutowania, bo góra oparcia jest "przerywana" przez składającą się część. Dzięki za pomoc. Może znajdę, tu na forum, manual takiej przekładki...

 

Jak to inaczej rozumieć niż rezygnacja z kompletnej, prawidlowej przerobki, i wybranie rzeźby. :) Ja to tak zrozumiałem.


Zresztą nieważne. Wszystko już wiesz i Twoja decyzja jak to rozwiążesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje tylko poszukanie auta na części i wypruć wszystko co potrzebne do sprawnej przekładki... Nie chcą się bawić w takie coś, lepiej jak to powiedzieli, kupić drugie oparcie i przełożyć stelaż... Choć to niemożliwe bez drutowania, bo góra oparcia jest "przerywana" przez składającą się część. Dzięki za pomoc. Może znajdę, tu na forum, manual takiej przekładki...

 

Jak to inaczej rozumieć niż rezygnacja z kompletnej, prawidlowej przerobki, i wybranie rzeźby. :) Ja to tak zrozumiałem.


Zresztą nieważne. Wszystko już wiesz i Twoja decyzja jak to rozwiążesz. ;)

 

Zrozumiałeś to właśnie na odwrót ;) Kompletna przeróbka czyli przekładka elementów z innego auta, zamiast łączyć stelaż dzielonego oparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.