Skocz do zawartości

Odma w silniku N47d20


marcink_1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam BMW F10 520d z 2011 roku z silnikiem N47d20.

Poci mi się na rurce odpowietrzającej odmę i chcę ją oczywiście wymienić. Jednak widziałem filmik jak ktoś wymieniał taki okrągły korek, membranę i sprężynkę (zestaw naprawczy). Czy do mojego silnika też taki zestaw jest dostępny? Pytam bo może warto to wymienić, a nie tylko zakładać nową rurkę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. U mnie poci się z tej karbowanej rurki odpowietrzającej w okolicach wejścia do odmy, tam w okolicach korka wlewu oleju. Może to tylko ta rurka lub oring. Jednak zamiast tylko uszczelniać czy nie warto zadziałać żeby do tej rurki nie dostawał się olej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na pewno przepuszcza oring.

Dodatkowo tak karbowana rurka po pewnym czasie jest mocno zmęczona i w czasie demontażu może łatwo popękać.

Dlatego warto wymienić całość , rurkę + oringi ( to jest w sprzedaży jako całość ).

Jeśli chodzi o występujący tam olej , to jest on tam zawsze , w niewielkich ilościach ale jest.


Odma, ona też po pewnym czasie sztywnieje.

Oglądając różne filmiki i idąc drogą dedukcji , można stwierdzić , że jakość pracy tej gumowej membrany zależy od jej elastyczności . Im twardsza tym gorsza jej praca.


Pisałeś też że w okolicach wlewu oleju silnikowego jest zapocenie.

Jeśli tak to również należało by wymienić oring . Część nr.7

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F11N/Europe/520d-N47N/L-N/oct2013/browse/engine/cylinder_head_cover/

Możesz kupić zamiennik jeśli chodzi o oring.

Nr. części 11 12 8 510 539

Wielkość oringu 36 x 3,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.