Skocz do zawartości

Spotify i inne możliwości przesyłania audio w F10/F11


marcus_87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przejrzałem chyba większość wątków dotyczących odtwarzania muzyki przez Spotify w F10/F11 i niestety nie natknąłem się na opis działającego rozwiązania dlatego pozwoliłem sobie otworzyć nowy wątek w którym może uda się podsumować 'obecne' możliwości odtwarzania muzyki z zewnętrznych źródeł na fabrycznym sprzęcie BMW.

Wątek wskazuje Spotify które jest jednym z najpopularniejszych odtwarzaczy i z tego co widzę w sieci działającym (do czasu?) z Connected drive ale myślę że opisy rozwiązań z innymi aplikacjami również będą mile widziane.


Czy ktoś z Was mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie?


Mam F11 LCI z dużą nawigacją, USB i AUX w podłokietniku, łącznością bluetooth. Jeżeli chodzi o usługi Connected Drive to dożywotnie Teleservices, Remote Services i ConnectedDrive Services. Metoda podłączenia telefonu do USB w podłokietniku w trybie MIDI (android 9), odpalenia aplikacji BMW i Spotify nie skutkuje pojawieniem się ikony Spotify w menu samochodu. W trybie przesyłania danych mogę odtwarzać tylko media zapisane w pamięci telefonu.

Trafiłem też na informację że w PL to nie jest aktywne i trzeba zarejestrować się np na stronie Connected Drive DE, jeszcze nie próbowałem w nadziei że istnieje rozwiązanie korzystające z polskich usług.

Działa mi odtwarzanie przez bluetooth i zmiana z kierownicy utwór do przodu/utwór do tyłu ale na wyświetlaczu zawiesza się informacja z utworem jaki był odtwarzany podczas nawiązywania połączenia.

Ktoś ma pozytywne doświadczenie w tym temacie? A może jest inny dosyć wygodny sposób na muzykę z aplikacji po doposażeniu auta?

Spytam jeszcze co z opcjami screen mirroring i AndroidAuto - jest to możliwe do osiągnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem się „zamraża” na jakimś utworze ale większość odtwarza poprawnie i wyświetla aktualne dane utworu i okładkę. Jak się zdarzy takie zamrożenie to już kaplica i nie pójdzie dalej. Tzn muzyka leci, utwory zmienia ale okładka i progres stoi na zamrożonym kawałku. Wtedy trzeba wyłączyć tel i po włączeniu jest ok albo zamknąć auto czyli zrestartować cały idrive. Mam iphona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bluetooth działa ale jednak funkcjonalność po kablu jest o wiele lepsza - wyświetlanie bieżącego utworu, okładki, dostęp do całej biblioteki i wyszukiwanie z poziomu idrive.

Wydaje mi się że jest jakiś problem z widocznością telefonu przez system w samochodzie. Nie wiem czy to wina nowej aplikacji My BMW (starej nie mogę znaleźć na Google Play) czy telefonu lub jego ustawień ale po włączeniu apki, podłączeniu telefonu przez USB w podłokietniku i włączeniu Spotify nie dzieje się nic.

Samochód tak jakby nie widzi telefonu, w menu połączeń nie podświetla się ikona USB ale wyświetla się komunikat "podłącz urządzenie BMW Apps ready przez USB lub adapter Snap-in"

Nie wyświetlają mi się też żadne aplikacje w menu Connected Drive a w zakładce BMW Online jest informacja że Sklep BMW ConnectedDrive nie jest już dostępny w pojeździe. Jednocześnie na stronie internetowej Connected Drive i w aplikacji mam "nieograniczony okres ważności" Usługi ConnectedDrive dla pojazdu.

Może rzeczywiście przez niemiecką stronę trzeba próbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.