Skocz do zawartości

BMW E39 2,2i Luźne świece.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Po wymianie świec w mojej benzynce po jakimś czasie one się luzują. Palcami można je odkręcić. Zdarzyło się to już drugi raz i nie to ,że zawsze w tych samych gniazdach.Miał ktoś taki przypadek

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Luzować to się lubiły Denso K20TT kilka razy u siebie dokręcałem, z NGK nigdy nie było problemu.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Opublikowano
  • Autor

Wielkie dzięki, teraz muszę sprawdzić jakie mam i jakie były wcześniej.

Pozdrawiam i życzę spokojnych ŚWIAT I SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU.

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Opublikowano

chyba mam boscha teraz nie jestem pewien, albo ngk

lubią się luzować i też nie wiem co z tym zrobić


dokręcam kluczem dynamometrycznym, najpierw 25nm potem już 28nm i tak jak rozbieram to któraś jest luźna

Opublikowano
Luzować to się lubiły Denso K20TT kilka razy u siebie dokręcałem, z NGK nigdy nie było problemu.

Miałem kilka kompletów k20tt w m52 oraz m52tu i k16tt w innym aucie - nigdy nie było czegoś takiego.

 

chyba mam boscha teraz nie jestem pewien, albo ngk

lubią się luzować i też nie wiem co z tym zrobić


dokręcam kluczem dynamometrycznym, najpierw 25nm potem już 28nm i tak jak rozbieram to któraś jest luźna

Ngk bkr6ek również miałem i również nie było ww. rewelacji.

Może trzeba sprawdzić dynamometr?

Dziwna sprawa bo u siebie kiedyś dokręcałem wg. instrukcji na pudełku czyli na max palcami a potem 1/4 do 1/2 obrotu dociągnięcia i NIGDY się nie luzowały.

 

Witam

Po wymianie świec w mojej benzynce po jakimś czasie one się luzują. Palcami można je odkręcić. Zdarzyło się to już drugi raz i nie to ,że zawsze w tych samych gniazdach.Miał ktoś taki przypadek

Obawiam się koledzy, że jeśli problem występuje zawsze w tych samych gniazdach to może być coś z gwintami.

Możliwe, że ktoś kiedyś dokręcał na zasadzie - mocniej to lepiej będzie trzymać i gwinty są uszkodzone.

Miejmy nadzieje, że to tylko błąd w sztuce i/lub jeśli jest dokręcane dynamometrem to jest on zbyt czuł i faktycznie przy mniejszym momencie przepuszcza.

Proponuje sprawdzić dokręcając palcami na max i potem 1/2 obrotu dociągnąć - oczywiście mowa o nowych świecach.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Nie mam pojęcia dlaczego u mnie wystąpił taki problem ze świecami K20TT, raczej to nie wina głowicy bo luzowały się wszystkie, a ze świecami NGK wszystko było ok.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.