Skocz do zawartości

Ogrzewanie postojowe


maz9

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad miesiąca jest problem z ogrzewaniem postojowym. Pomyslałem może akumulator więc przy zakładaniu kamerki poprosiłem o naładowanie akumulatora. Tempaeratury były jescze na plusie i ogrzewanie nie startowało.

1 wiało zimnym nadmuchem

2 komunikach o nimożnościuburuxhomienia ze względu na niski stan akumulatora

I numer 3 biorąc pod uwagę dyskusje na forum hit komunikatów.

Komunikat miał treść Zbyt niski stan paliwa w baku !


Jest już mroźno i nie udaje mi się użyć ogrzewania postojowego. Autem jezdze co dzień do ok 100km max.

Albo to jest normalne albo akumulator padnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości włączenia webasto powodują jedynie dwie rzeczy - obniżone napięcie akumulatora lub niski stan paliwa. To, że doładowali Tobie w ASO aku, nie oznacza , że jest on w pełni sprawny. W jednym X5 miałem kiedyś taką sytuację i aku zostało wymienione na nowe w ramach gwarancji. Moja żona jeździ swoim autem na krótkich odcinkach, a webasto każdorazowo startuje bezproblemowo. Wg mnie trzeba iść w kierunku diagnostyki aku.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości włączenia webasto powodują jedynie dwie rzeczy - obniżone napięcie akumulatora lub niski stan paliwa. To, że doładowali Tobie w ASO aku, nie oznacza , że jest on w pełni sprawny. W jednym X5 miałem kiedyś taką sytuację i aku zostało wymienione na nowe w ramach gwarancji. Moja żona jeździ swoim autem na krótkich odcinkach, a webasto każdorazowo startuje bezproblemowo. Wg mnie trzeba iść w kierunku diagnostyki aku.

 

Zastanawiałem się czy to tak działa czy aku skopany. Teraz mam dylemat czy go ładować czy od razu na reklamację. Jak naładuje to i będzie ok to jest ok. A jak naładuje i będzie ok a jednak aku skopany ? ( jeśli nie będzie niskich temperatur to dowiem się o tym w przyszlym roku zimą. Diagnostyka diagnostyką ale jak nei zobacze to wszystko powiedzą ( już mnie tu trochę w opony wrobili więc nie mam zaufania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby ładować przez złącze pod maską - ładowanie bezpośrednie aku z pominięciem modułu zarządzania energią powoduje natychmiastowe zniszczenie aku - sam tak nieświadomie ubiłem jedną sztukę :mad2:
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
Minęło trochę czasu. Dziś przy stanie paliwa do przejechania 15km ogrzewanie postojowe działało. Wnoszę że jest coś z akumulatorem. Ok 3 tyg temu 2 dni był ładowany akumulator i niestety proces ładowania nie ruszył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.